TRENERZY

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum























































































































































































































































































































































































































































































































































































 

 

 

Trenerzy Resovii

 

okres trener asystent
 2014.04.22 - obecnie Maciej Huzarski Szymon Grabowski
 2013.07.08 - 2014.04.22 Roman Borawski Bogusław Pacanowski
 2012.06.26 - 2013.06.30 Tomasz Tułacz Jakub Kula
 2011.08.18 - 2012.06.15 Marcin Jałocha Kordian Wójs
 2011.06.25 - 2011.08.18 Artur Łuczyk Przemysław Matuła
 2011.05.01 - 2011.06.25 Artur Łuczyk  
 2010.09.21 - 2011.04.30 Wojciech Borecki Artur Łuczyk
 2010.09.02 - 2010.09.20 Artur Łuczyk  
 2010.06.16 - 2010.09.02 Miroslav Čopjak Artur Łuczyk
 2009.07.01 - 2010.06.10 Mirosław Hajdo Józef Stefanik
 2007.11.30 - 2009.06.30 Tomasz Tułacz  Bogusław Pacanowski
 2006.07.07 - 2007.11.26 Maciej Huzarski  Marek Kramarz
 2005.08.27 - 2006.07.07 Wiesław Gołda  
 2004.11.30 - 2005.08.21 Ferdynand Kanas  
 2004.10.28 - 2004.11.30 Marek Kramarz Jarosław Mita
 2003.10.01 - 2004.10.28 Maciej Huzarski  
 2003.04.15 - 2003.10.01 Henryk Rożek  
 2002 - 2003.04.15 Jerzy Daniło  
 2001/02 Maciej Huzarski Jacenty Bińkowski
 1999/00(w) 2000/01 Stanisław Skiba  
 1998/99 1999/00(j) Maciej Huzarski  
 1997/98 Krzysztof Szela  
 1996/97 1997/98 Stanisław Skiba Zbigniew Trzyna
 1996/97 Stanisław Róg  
 1996/97 Marek Chlewicki  
 1995/96 Stanisław Skiba  
 1995/96 Marek Chlewicki  
 1994/95 Zbigniew Maćkowiak  
 1994/95 Stanisław Róg  
 1994/95 Zbigniew Gnida  
 1993/94 (w) Tomasz Orłowski Jerzy Bogdanowicz
 1992/93 (w) 1993/94 (j) Józef Piecha  
 1990/91 91/92 92/93 (j) Alojzy Matysiak Jerzy Daniło
 1989/90 Jan Domarski Alojzy Matysiak
 1988/89 Józef Piecha Jan Domarski
 1986/87 (w) 1987/88 Ryszard Latawiec Józef Piecha
 1985/86 (w) 1986/87 (j) Józef Piecha Jerzy Daniło
 1985/86 (j) Ryszard Latawiec Józef Piecha
 1982/83 83/84 84/85 Ryszard Latawiec Jan Domarski
 1981/82 Alojzy Matysiak Ryszard Latawiec
 1980/81 Ryszard Wrzos Ryszard Latawiec
 1979/80 Ryszard Latawiec Zbigniew Gnida
 1978/79 Ryszard Latawiec Józef Piecha
 1977/78 (w) Jacek Machciński Ryszard Latawiec
 1976/77 77/78 (j) Witold Szyguła Ryszard Latawiec
 1975/76 (w) Witold Szyguła Ryszard Latawiec
 1975/76 (j) Janusz Walczak Ryszard Mysiak
 1974/75 (w) Janusz Walczak Ryszard Mysiak
 1974/75 (j) Mieczysław Kruk Zbigniew Wantusiak
 1972/73 73/74 Mieczysław Kruk Józef Poleski
 1970/71 71/72 Aleksander Brożyniak Ryszard Mysiak
 1969/70 70/71 Leon Wolny A. Brożyniak, R. Mysiak
 1969/70 Ryszard Mysiak  
 1969/70 (j) Henryk Bobula  
 1968/69 (w) Ryszard Wrzos Ryszard Mysiak
 1966/67 67/68 68/69 (j) Jan Wiśniewski Ryszard Mysiak
 1965/66 Franciszek Bentkowski  
 1965/66 Józef Poleski  
 1964/65 Mieczysław Kruk  
 1963/64 Marian Anioł  
 1961/62 62/63     Franciszek Bentkowski  
 1960 60/61 Tadeusz Hogendorf  
 1959 1960 Emil Kotelnicki  
 1958 Antoni Brzeżańczyk  
 1957 Marian Zwoliński  Jan Majeran
 1956 Marian Anioł  
 1955 Marian Zwoliński  
 1953 1954 Emil Kotelnicki  
 1953 Karol Żelazny  
 1952 Edward Mikusiński  
 1951 Władysław Lemiszko  
 1951 Mieczysław Bieniek  
 1951 ? Grzesik Tadeusz Besz
 1950 Jan Ketz  
 1949       Włodzimierz Maurer  
 1945         Spirydion Albański  
 1938/39 Wiktor Janoszek  
 1937 Mieczysław Kluz  

 

trener | Maciej Huzarski

Urodził się 23 września 1971 roku. Absolwent Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej, AWF Warszawa, doktorant AWF Katowice. Trener I klasy UEFA A. Autor wielu artykułów z zakresu piłki nożnej specjalizujący się zwłaszcza w jej historii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim z przedmiotów historia kultury fizycznej i piłka nożna. Były piłkarz MKS Biała Podlaska, Stali Rzeszów i Resovii Rzeszów. Na początku kariery trenerskiej pracował w Izolatorze Boguchwała, Lechii Sędziszów Młp., Pogoni Leżajsk. Trener Resovii z przerwami w latach 1998-1999, 2001-2002, 2003-2004, 2006-2007. W sezonie 2006/07 prowadzona przez niego po raz czwarty Resovia awansowała do III ligi. Drużynę prowadził razem z Markiem Kramarzem do końca rundy jesiennej sezonu 2007/08 (53 mecze ligowe i w PP, 33 zwycięstwa, 8 remisów, 12 porażek). Wybrany "Trenerem Roku 2007" w plebiscycie "Dziennika Polskiego" i Podkarpackiego ZPN. W roku 2012 zdobył również tytuł "Trenera Roku" w plebiscycie "Podkarpackiej Nike", zorganizowanym przez Podkarpacki OZPN i dziennik "Super Nowości". Po odejściu z Resovii prowadził Karpaty Krosno i Orzeł Przeworsk. Z tymi zespołami awansował do III ligi. W 2013 rozpoczął kurs w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej, gdzie stara się o licencję UEFA PRO. Po raz kolejny objął funkcję trenera Resovii 22 kwietnia 2014 roku. Prowadzony przez niego zespół Resovii zdobył w sezonie 2013/14 mistrzostwo III ligi lubelsko-podkarpackiej.

asystent trenera | Szymon Grabowski

Urodził się 8 kwietnia 1981 roku w Rzeszowie. Były piłkarz Resovii,  Błękitnych Ropczyce, Izolatora Boguchwała, Strugu Tyczyn, MKS-u Kańczuga, Wisłoka Strzyżów. Pracę w roli trenera rozpoczął z grupami młodzieżowymi Resovii. W latach 2010-2013 trener Wisłoka Strzyżów (awans do klasy O oraz do IV ligi). Od 2013 roku trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovia. Od 22 kwietnia 2014 r. jako asystent trenera Macieja Huzarskiego pracuje z zespołem III-ligowej Resovii (mistrzostwo III ligi lubelsko-podkarpackiej w sezonie 2013/14).

trener | Roman Borawski

Urodził się 24 kwietnia 1973 roku.  Jego kariera piłkarska związana była z klubami: Mazur Pisz, Znicz Biała Piska, Wisła Kraków, Victoria Jaworzno, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, Legend Springfield, Stal Mielec, Polonia Mielec Chicago, Stal Mielec, Ikarus Tuszów Narodowy, Dromader Chrząstów. W sezonie 2012/13 z powodzeniem prowadził zespół juniorów młodszych Stali Mielec, grających w lidze makroregionalnej. Jego zespół w tych rozgrywkach zajął 2 miejsce za Wisłą Kraków. Wcześniej pracował z zespołami młodzieżowymi Stali Mielec i seniorskimi zespołami: Dromader Chrząstów (awans do IV ligi)  i Ikarus Tuszów Narodowy. Trener III-ligowego zespołu Resovii od 8 lipca 2013 r do 22 kwietnia 2014 r. Prowadził Resovię w 23 meczach ligowych (12 zwycięstw, 7 remisów, 5 porażek) i 3 meczach Pucharu Polski. Od listopada 2013 r. podjął również pracę jako trener w SMS Resovia.

asystent trenera | Bogusław Pacanowski

Urodził się 26 stycznia 1971 roku. Były piłkarz Technika Ropczyce, Błękitnych Ropczyce i Tłoków Gorzyce. Jako trener prowadził IV - ligową drużynę Błękitnych Ropczyce. Był również asystentem trenera Kasowicza w reprezentacji podkarpacia w rozgrywkach Regions Cup. W Resovii asystent trenera Tomasza Tułacza  od 30.11.2007 do 30.06.2009 r. Razem z trenerem Tomaszem Tułaczem wprowadził drużynę Resovii do II ligi. W latach 2011-2013 trener Błękitnych Ropczyce. Ponownie w Resovii jako asystent trenera Romana Borawskiego od 8 lipca 2013 r. do 22 kwietnia 2014 r.
 

trener | Tomasz Tułacz

Urodził się 29 grudnia 1969 r. Były piłkarz Stali Mielec, Stali Stalowa Wola, Stali Rzeszów, Kamaksu Kańczuga i Tłoków Gorzyce. Grał na pozycjach pomocnika i napastnika. Rozegrał 127 meczów w I lidze.
W 2004 roku zakończył karierę piłkarską. Jako trener pracował w Tłokach Gorzyce, Stali Mielec i Dromaderze Chrząstów.
Resovię prowadził od 30 listopada 2007 roku. Prowadzona przez niego drużyna Resovii w sezonie 2008/09 awansowała do II ligi oraz zdobyła Wojewódzki Puchar Polski. Prowadził Resovię w 60 meczach ligowych i w Pucharze Polski (37 zwycięstw,14 remisów, 9 porażek). 30 czerwca 2009 roku poinformowano, że Zarząd Sekcji nie przedłużył współpracy z trenerem.
Do pracy w Resovii powrócił 13 marca 2012 r. w roli trenera koordynatora grup młodzieżowych. 26 czerwca 2012 r. ponownie objął funkcję trenera II-ligowej drużyny Resovii. W sezonie 2012/13 prowadzony przez niego II-ligowy zespół Resovii zajął 4 miejsce w II lidze wschodniej (34 mecze, 17 zwycięstw, 9 remisów, 8 porażek). Po zakończeniu sezonu 2012/13 klub nie otrzymał licencji na grę zespołu w II lidze. Trener nie przedłużył umowy z klubem i 30 czerwca 2013 r. zakończył pracę w Resovii. Przed sezonem 2013/14 został trenerem II-ligowej Siarki Tarnobrzeg.

asystent trenera | Jakub Kula

W Resovii od 26 czerwca 2012 r. Wcześniej prowadził drużyny młodzieżowe Stali Mielec. W 2010 r. prowadził juniorów młodszych Stali Mielec, którzy doszli do 1/2 finału Mistrzostw Polski. W Resovii asystent trenera Tomasz Tułacza. Prowadzony przez nich II-ligowy zespół Resovii zajął 4 miejsce w II lidze wschodniej (34 mecze, 17 zwycięstw, 9 remisów, 8 porażek). Po zakończeniu sezonu 2012/13 klub nie otrzymał licencji na grę zespołu w II lidze. Trener nie przedłużył umowy z klubem i 30 czerwca 2013 r. zakończył pracę w Resovii. Przed sezonem 2013/14 został asystentem Tomasza Tułacza w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg.
 

trener bramkarzy | Robert Mazur

Urodził się 15 stycznia 1964 roku. Jest wychowankiem Stali Mielec. Jako bramkarz występował również w III - ligowych drużynach Kolbuszowianki i Pogoni Leżajsk. Pełnił funkcję trenera bramkarzy w Stali Mielec. Był asystentem Marka Lorenca, Krzysztofa Łętochy i Tomasza Tułacza. W 2002 roku był kierownikiem drużyny Stali Mielec.  Z bramkarzami Resovii pracował w okresie 30.11.2007 - 30.06.2009 r.
Szkolił w Resovii Marcina Pietrykę, Tomasza Króla i Mateusza Szyszko. 30 czerwca 2009 roku zakończył współpracę z Resovią i powrócił do szkolenia bramkarzy w Stal Mielec. W Resovii po raz kolejny w roli trenera bramkarzy od 29 marca 2012 r. Po zakończeniu sezonu 2012/13 klub nie otrzymał licencji na grę zespołu w II lidze. Trener nie przedłużył umowy z klubem i 30 czerwca 2013 r. zakończył pracę w Resovii. Przed sezonem 2013/14 został trenerem bramkarzy (asystentem Tomasza Tułacza) w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg

trener | Marcin Jałocha

Urodził się 17 marca 1971 r. w Krakowie. Karierę piłkarską rozpoczynał w Wiśle Kraków. W drugoligowej wówczas Wiśle zadebiutował w wieku 16 lat. Później grał kolejno w Legii Warszawa, KSV Waregem (Belgia), Polonii Warszawa, Ceramice Opoczno, Hutniku Kraków i Proszowiance Proszowice. Z Legią Warszawa osiągnął największe sukcesy. Zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Polski, dwukrotnie Puchar Polski i Superpuchar. W barwach Legii brał również udział w rozgrywkach Pucharu Europy. Już jako junior reprezentował barwy narodowe (50 meczów). Rozegrał 18 meczów w pierwszej reprezentacji i 34 w kadrze olimpijskiej.  W 1992 roku zdobył z reprezentacją Polski srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie. Karierę piłkarską zakończył w 2002 roku.
Karierę trenerską rozpoczynał szkoląc juniorów Wisły Kraków. W 2005 roku przez kilka miesięcy prowadził rezerwy krakowskiej Wisły. W 2006 związał się na krótko z Wróblowianką Kraków. Od lipca 2006 do września 2010 prowadził drużynę LKS Nieciecza. Przez cztery kolejne sezony drużyna trenera Jałochy awansowała kolejno z V do I ligi. Na zapleczu ekstraklasy zespół z Niecieczy prezentowała się jednak słabo i we wrześniu 2010 r. zwolniony z funkcji trenera. Trener II-ligowych piłkarzy Resovii od 18 sierpnia 2011 r. Prowadził rzeszowską drużynę w 26 meczach ligowych (15 zwycięstw, 5 remisów, 8 porażek)
. Po zakończeniu sezonu 2011/12 nie przedłużył umowy z rzeszowskim klubem.

asystent trenera | Kordian Wójs

Dołączył do sztabu szkoleniowego Resovii w styczniu 2011 r. Trener odpowiadający za przygotowanie fizyczne zawodników. Pochodzący z Krakowa szkoleniowiec już przed sezonem 2011/12 pomagał piłkarzom Resovii w przygotowaniach kondycyjnych. Posiada licencje trenerską UEFA A. Po zakończeniu sezonu 2011/12 został asystentem Jarosława Araszkiewicza w Sandecji Nowy Sącz.
Przez większą część trenerskiej kariery związany Hutnikiem Kraków jako trener grup młodzieżowych oraz asystent i szkoleniowiec pierwszego zespołu. W roli pierwszego trenera pracował również w Wawelu Kraków. Współpracował z trenerami wielu drużyn piłkarskich m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec, Okocimski Brzesko. Współpracował z Resovią do 14 czerwca 2012 r.

trener bramkarzy | Mariusz Stawarz

Urodził się 21 marca 1973 roku w Tarnowie. Karierę bramkarza rozpoczynał w tarnowskiej Unii. Reprezentował również barwy Ceramiki Opoczno, Korony Kielce, ŁKS Łomża, LKS Nieciecza.  Pracował w roli trenera bramkarzy w III - ligowym LKS Nieciecza.
Trener bramkarzy Resovii od 21 lipca 2009 r. do 28 marca 2012 r.
W rzeszowskim klubie współpracował kolejno z trenerami Mirosławem Hajdo, Arturem Łuczykiem i Marcinem Jałochą.
 

trener | Artur Łuczyk

Urodził się 1 kwietnia 1975 r. w Przeworsku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Posiada licencję trenera II klasy. Piłkarskiego rzemiosła uczył się w Resovii w latach 1993-1998 m.in. u trenerów Józefa Piechy i Stanisława Roga. Rozegrał 19 meczów w kadrze II-ligowej Resovii. Karierę piłkarską kontynuował w podkarpackich klubach niższych klas: Lechia Sędziszów Młp., Orzeł Przeworsk, Izolator Boguchwała, JKS Jarosław, MKS Kańczuga, Crasnovia Krasne. Jako trener prowadził takie drużyny jak: MKS Kańczuga, Crasnovię Krasne, Wisłok Wiśniowa, Orzeł Przeworsk. Do jego największych sukcesów trenerskich należą awans z Crasnovią do IV ligi (w sezonie 2005/2006) oraz awans z Orłem Przeworsk do III ligi (2007/2008). Od 16 czerwca 2010 r. asystent trenera Miroslava Čopjaka w II-ligowej Resovii. Po odejściu Miroslava Čopjaka przejął obowiązki pierwszego trenera Resovii. Na tym stanowisku zadebiutował 4 września w meczu towarzyskim Resovia - Wisła Kraków. Prowadził również Resovię w dwóch spotkaniach ligowych sezonu 2010/11. 21 września powrócił na stanowisko II trenera, został asystentem Wojciecha Boreckiego. 1 maja 2011 r. ponownie zajął stanowisko pierwszego trenera Resovii i funkcje tą sprawował do 18 sierpnia 2011. Po 4 kolejkach sezonu 2011/12 za porozumieniem stron działacze Resovii rozwiązali kontrakt z trenerem. Od 2011 r. trener i dyrektor ds. sportu w SMS "Resovia".

asystent trenera | Przemysław Matuła

Urodził się 16 marca 1976 r. w Rzeszowie. Karierę piłkarską rozpoczynał w grupach młodzieżowych Resovii prowadzonych przez trenerów Zaborniaka i Roga. W pierwszej drużynie Resovii zadebiutował w sezonie 1993/94. W Resovii grał w latach 1993-96 i 1998-99 na szczeblu II, III i IV ligi. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Szkoły Trenerów, tzw. "kuleszówki". W czasie studiów karierę piłkarską kontynuował w klubach niższych lig: AWF Warszawa, Hutnik Warszawa, Ożarowianka, Targówek Warszawa. Po studiach grał w Strugu Tyczyn, Izolatorze Boguchwała i Koronie Rzeszów. Karierę trenerską rozpoczynał jako opiekun grup młodzieżowych w szkółce Orły Rzeszów. Pracował również w IV-ligowym Izolatorze i Strugu Tyczyn. W sezonie 2010/11 prowadził IV-ligową drużynę Crasnovii Krasne. Posiada uprawnienia trenera I klasy (UEFA A). W Resovii pełnił funkcję asystenta  trenera Artura Łuczyka od 25 czerwca do 18 sierpnia 2011 r. 

trener | Wojciech Borecki

Urodził się 4 kwietnia 1955 r. w Bielsku Podlaskim. Były piłkarz Włókniarza Białystok i Piasta Gliwice. Jako szkoleniowiec pracował w zespołach występujących na różnych szczeblach rozgrywkowych, łącznie z ekstraklasą. W przeszłości prowadził takie drużyny jak: Beskid Brenna, BKS Bielsko - Biała, Beskid Skoczów, Pasjonat Dankowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Włókniarz Kietrz, ŁKS Łódź (dwukrotnie), GKS Katowice, Piast Gliwice, KSZO Ostrowiec Św., Rekord Bielsko-Biała, GKS Jastrzębie (dwukrotnie). Przez kilka lat prowadził Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Bielsku-Białej. Posiada licencje PZPN uprawniająca do prowadzenia zespołów ekstraklasy oraz I i II ligi. Trener II-ligowych piłkarzy Resovii od 21 września 2010 r. do 30 kwietnia 2011 r. Jego asystentem był Artur Łuczyk.  Bilans drużyny Resovii prowadzonej przez trenera Boreckiego  to 17 rozegranych meczów ligowych 6 zwycięstw, 6  remisów i 5 porażek. 24 grudnia 2012 r. objął funkcję prezesa TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

trener | Miroslav Čopjak

Urodził się 14 września 1963 r. w czeskiej miejscowości Klatovy. Posiada licencję trenera piłki nożnej UEFA PRO. Były piłkarz Banika Havirov (Czechy) i ASKO Pregarten (Austria). Karierę trenerską zaczynał prowadząc grupy juniorskie Banika Ostrava (halowe mistrzostwo Czech). Pracę trenerską w Polsce rozpoczął w 2003 roku obejmując zespół Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, z który mawansował do ekstraklasy.  W następnych latach był asystentem Bohumila Panika w Pogoni Szczecin i pierwszym trenerem opolskiej Odry (awans do II ligi). Po odejściu z Odry zdecydował się na powrót do ojczyzny, gdzie trenował FK Fotbal Trinec (II liga) oraz FK Slavia Orlova- Lutyně (IV liga). W 2008 roku kolejny raz podjął pracę w Polsce, tym razem jako trener II-ligowego Zagłębia Sosnowiec. Prowadził również II-ligowych piłkarzy Ruchu Wysokie Mazowieckie. Trener II-ligowej drużyny Resovii od 16 czerwca do 2 września 2010 r. Umowę o zakończeniu współpracy pomiędzy Resovią, a trenerem podpisano za porozumieniem stron. Bilans drużyny "pasiaków" prowadzonej przez trenera Čopjaka to 2 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porażka.

trener | Mirosław Hajdo

Urodził się 3 sierpnia 1970 r. w Tarnowie. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Były piłkarz Tarnovii, Garbarni Kraków i Górnika Wieliczka. Jako trener prowadził grupy młodzieżowe Cracovii. W 2005 roku wraz z juniorami młodszymi krakowskich "pasów" wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Przez siedem kolejek był samodzielnym trenerem seniorów Cracovii oraz asystentem trenerów Andrzeja Bahra, a później Albina Mikulskiego. Trenował również drużyny Dalinu Myślenice, Alwerni, Kmity Zabierzów i Kolejarza Stróże. Z tą ostatnią drużyną awansował do II ligi. Trener Resovii od 1 lipca 2009 r. do 10 czerwca 2010 r. Prowadził II-ligową Resovię w 35 meczach ligowych i rozgrywek PP (17 zwycięstw, 12 remisów, 7 porażek.).  Po odejściu z Resovii prowadził I-ligowe zespoły: Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Sandecja Nowy Sącz.

asystent trenera | Józef Stefanik

Urodził się 19 marca 1964 r. w Tomaszowie Lubelskim. Były piłkarz Tomasovii, Igloopolu Dębica, Siarki Tarnobrzeg, Czuwaju Przemyśl, Rzemieślnika Pilzno i Wisłoki Dębica. Jako piłkarz rozegrał w I lidze 107 meczów, strzelając 13 goli. Jako samodzielny trener prowadził drużyny Lechii Sędziszów, Rzemieślnika Pilzno i Igloopolu Dębica. Asystent trenera Mirosława Hajdy w II - ligowym Kolejarzu Stróże, a od 1 lipca 2009 r. w Resovii Rzeszów. 10 czerwca 2010 r. poinformowano, że zarząd sekcji nie przedłuża kontraktu z trenerami Mirosławem Hajdo i Józefem Stefanikiem.

asystent trenera | Marek Kramarz

Urodził się 9 kwietnia 1965 roku. Wychowanek Resovii, której poświęcił prawie całą karierę piłkarską. Poza Resovią grał w Izolatorze Boguchwała i Karpatach Krosno. Grał na pozycji bocznego pomocnika. Jego cechy jako piłkarza to przede wszystkim bardzo dobre wyszkolenie techniczne, dokładność i szybkość. Karierę piłkarską przerwał z powodu problemów zdrowotnych. Jako piłkarz odnosił również sukcesy w rozgrywkach piłki halowej. Z drużyną Polonia Rzeszów zdobył w latach 2006 i 2007 mistrzostwo  Polski oldboyów w piłce halowej.  Był trenerem piłkarzy Resovii w ostatnich trzech meczach rundy jesiennej sezonu 2004/05. W sezonie 2006/07 prowadzona przez niego drużyna Resovii awansowała do III ligi.  Resovię prowadził razem z Maciejem Huzarskim do końca rundy jesiennej sezonu 2007/08. Wybrany trenerem roku 2007 w plebiscycie "Dziennika Polskiego" i Podkarpackiego OZPN.

trener | Wiesław Gołda

Urodził się 20 czerwca 1960 roku w Błażowej. Trener I klasy. Absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Karierę piłkarską rozpoczynał w Resovii. W rzeszowskim klubie grał w latach 1974-79. Jako piłkarz reprezentował również  AZS AWF Warszawa, AZS AR Rzeszów i Błażowiankę Błażowa. Karierę piłkarską przerwał ze względów zdrowotnych. Początki jego pracy trenerskiej związane są z akademicką, czwartoligową drużyną Akademii Rolniczej  Rzeszów. Był również trenerem: Błażowianki, Lechii Sędziszów Młp, Głogovii Głogów Młp. i Dynovii Dynów. Sukcesy trenerskie to dwukrotne  Mistrzostwo Polski Akademii Rolniczych i  Mistrzostwo Polski środowisk akademickich w piłce halowej. Drużynę Resovii prowadził od 5 kolejki do końca sezonu 2005/06. Resoviacy pod jego opieką rozegrali 30 meczów w 4 lidze (10 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek). W Resovii pracował również jako trener juniorów starszych. W latach 2010-2013 trener rezerw Resovii. W sezonie 2010/11 prowadzona przez niego drużyna rezerw awansowała do IV ligi. Po odejściu z Resovii, po sezonie 2012/13 został trenerem występującego w klasie O Strugu Tyczyn.

trener | Ferdynand Kanas

Urodził się w 1941 r. Jako piłkarz grał w Resovii i Tarnovii. Jako szkoleniowiec pracował w takich klubach jak: Sokół Sokołów Maz., Orzeł Wierzbica, Pomowiec Gronowo, Lechia Sędziszów Młp., Stal Rzeszów, Górnik 09 Mysłowice, Victoria Jaworzno, Łada Biłgoraj, Lubuszanin Drezdenko. Dopiero po 30 latach pracy trenerskiej powrócił do Resovii, w której zaczynał swoja karierę piłkarską. Piłkarskiego abecadła w latach 50-tych uczył się w Resovii u znanych szkoleniowców Grzegorza Żelaznego z Wrocławia i byłego piłkarza Cracovii Jana Ketza. W rzeszowskich "pasiakach" grał razem z Edwardem Kwiatkowskim, Ryszardem Rachwałem i Leonem Szalachą. W latach 1984-1988 pracował jako trener drugiej drużyny Igloopolu Dębica. Miał duży wpływ na rozwój kariery piłkarskiej takich graczy jak: Jacek Zieliński, Aleksander Kłak, Janusz Kaczówka, Bogdan Pikuta. Pierwszą drużynę Resovii trenował od 30 listopada 2004 r do sierpnia 2005 roku. Złożył rezygnację po meczu Nafta Jedlicze- Resovia 1:1 (21.08.2005 r.) Za jego kadencji Resovia rozegrała 20 meczów ligowych (8 zwycięstw, 3 remisy, 9 porażek, bilans bramek 33-28).Obecnie jest szkoleniowcem juniorów starszych w Resovii. Jako trener prowadzi również drużynę Res - Gest Rzeszów należącą do Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących, z którą w roku 2007 awansował do finału Mistrzostw Polski.

trener | Henryk Rożek

Urodził się 21 stycznia 1964 roku. Karierę piłkarską rozpoczynał w Budowlanych Szówsko. Były piłkarz Stali  Nowa Dęba, Resovii Rzeszów, Pogoni Leżajsk i Górnovii Górno. W barwach Resovii w latach 1984-94 rozegrał 264 mecze. Przez wiele sezonów był kapitanem drużyny. Grał na pozycji środkowego obrońcy lub pomocnika. Jako piłkarz znany był z bardzo dobrej gry głową. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, został trenerem Pogoni Leżajsk. W sezonie 02/03 zastąpił Jerzego Daniłę w Resovii. Prowadził drużynę „pasiaków” w okresie od 15 kwietnia (pierwszy mecz MKS Kańczuga- Resovia 0:3 9.04.2003) do 28 października 2003. Resovia prowadzona przez trenera Rożka awansowała w sezonie 02/03 do III ligi. Złożył rezygnację po meczu Resovia- Korona Kielce 0:3 (20.09.2003). Za jego kadencji drużyna Resovii rozegrała 19 meczów ligowych (III i IV liga) z rezultatem 11 zwycięstw, 2 remisów i 6 porażek. Pełni funkcję sekretarza w Radzie Trenerów Podkarpackiego OZPN oraz trenera koordynatora w rzeszowskim gimnazjum sportowym.

trener | Jerzy Daniło

Urodził się 20 października 1951 w Sanoku. Wychowanek Stali Sanok. W Resovii grał na pozycji pomocnika w latach 1972-80. Po zakończeniu występów na polskich boiskach wyjechał do USA, gdzie grając w Croaten Chicago zdobył tytuł amatorskiego mistrza USA. Po powrocie do kraju trener grup młodzieżowych Resovii, przez szereg lat pracował z pierwszą drużyną jako asystent Józefa Piechy i Alojzego Matysiaka. W sezonie 2002/03 trener pierwszej drużyny Resovii. Złożył rezygnację po przegranym meczu Kolbuszowianka - Resovia 2:1 (12.04.2003 r.) Prowadził również III - ligowe drużyny m.in. Kolbuszowiankę , Stal Sanok (awans do II-ligi w 1997), Polonię Przemyśl, JKS Jarosław, Czarni Jasło.

trener | Stanisław Skiba

Urodził się 14 października 1945 roku. Karierę piłkarską rozpoczynał w Stali Rzeszów pod okiem trenera Tadeusza Hogendorfa. Zawodnik Stali Rzeszów w latach 1964-74. Rozegrał 3 mecze w reprezentacji Polski juniorów i 4 mecze w reprezentacji młodziezowej.
Trener rzeszowskich drużyn: Zelmeru, Stali i Resovii. Drużynę rzeszowskich "pasiaków" prowadził w sezonach: 95/96, 96/97, 97/98, 99/00 (awans do III ligi) i 00/01.
Prowadził również IV-ligowe drużyny Lechii Sędziszów, Brzozovii Brzozów i Izolatora Boguchwała.

trener | Zbigniew Maćkowiak

Urodził się 2 grudnia 1954 roku. Były piłkarz I-ligowego Łódzkiego Klubu Sportowego (1974-76), Stali Bielsko-Biała (76-78) i II-ligowej Resovii (78-85). W rzeszowskich "pasiakach" rozegrał 119 meczów ligowych i strzelił 14 bramek.
Prowadził Resovię w ostatnich 4 kolejkach sezonu 1994/95. Wynik remisowy 0:0 z Garbarnią Kraków w ostatnim meczu sezonu pozwolił utrzymać się jego podopiecznym w III lidze.
 

trener | Zbigniew Gnida

Urodził się 2 stycznia 1938 r. w Żółkiewie. W 1944 r.  wysiedlony z rodziną do Niska. Karierę piłkarską zaczynał w miejscowym Sokole. Kolejnym jego klubem była Stal Rzeszów, z którą awansował do II i I ligi.  W sezonie 1979/80 był asystentem Ryszarda Latawca w sztabie szkoleniowym II-ligowych piłkarzy Resovii. Po raz kolejny w rzeszowskich "Pasiakach" pojawił się po spadku do III ligi (w sezonie 1994/95) w roli trenera I zespołu. Pracował również w Czuwaju Przemyśl, Stali Rzeszów, Izolatorze Boguchwała i Stali Sanok.
 

trener | Jan Domarski

Urodził się 28 października 1948 r. w Rzeszowie. Były piłkarz Stali Rzeszów, Stali Mielec, Olimpique Nimes (Francja), Resovii (1979-82) i Wisły Chicago. Największe sukcesy osiągnął grając w mieleckiej Stali. Dwukrotnie zdobył z tą drużyną tytuł Mistrza Polski  (1973, 1976). Był reprezentantem Polski w kategorii juniorów (1963-1964) i młodzieżowej (1966-1970). W pierwszej reprezentacji rozegrał 17 meczów, strzelając 2 bramki. Jedna z nich, strzelona w eliminacyjnym meczu Mistrzostw Świata z Anglią (1 : 1) na stadionie Wembley (17.10.1973r.), zapewniła reprezentacji Polski awans do finałów MŚ-1974 w RFN. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata w RFN (1974) i przyczynił się do zdobycia przez Polskę III miejsca. Ukończył Szkołę Trenerów PZPN przy AWF w Warszawie i otrzymał dyplom trenera II klasy. Trener II-ligowego zespołu Resovii w sezonie 1989/90. W latach późniejszych pracował jako trener w Zelmerze Rzeszów, Stali Rzeszów, Jedności Niechobrz i Polonii Przemyśl. Wyróżniony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką PZPN "Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe" i tytułem Zasłużonego Mistrza Sportu.

trener | Witold Szyguła

Urodził się 22 listopada 1940 r. Karierę piłkarską rozpoczynał w klubie Stadion Śląski Chorzów. Grał na pozycji bramkarza w Zagłębiu Sosnowiec, ROW-ie Rybnik i szkockim Hamilton Academical. W barwach Zagłębia zdobył Puchar Polski i dwukrotnie wicemistrzostwo Polski. Wystąpił w trzech meczach reprezentacji Polski. W styczniu 1976 objął funkcję trenera piłkarzy Resovii. Funkcję trenera pełnił również w Zagłębiu Sosnowiec, Szombierkach Bytom, ŁTS Łabędy, Stilonie Gorzów. Zmarł we wrześniu 2003 r.

trener | Mieczysław Kruk

Urodził się 5 lipca 1933 r. we Lwowie. Absolwent warszawskiej AWF, trener II klasy. Były piłkarz Polonii Bytom, Polonii Warszawa, Legii Warszawa i Stali Rzeszów. Pracę w roli trenera rozpoczynał w Stali Rzeszów. Trener III - ligowej Resovii w sezonach 1964/65, 1972/73 i 1973/74. W późniejszych latach prowadził również Stal Mielec i młodzieżową reprezentację Kuby. Zmarł 18 listopada 1996 r. w Rzeszowie. Pochowany na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja.

trener | Aleksander Brożyniak

Urodził się 2 stycznia 1944 r. w Przemyślu. Były piłkarz Czuwaju Przemyśl, AZS-u Warszawa i Resovii. Po ukończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w 1968 r dołączył do kadry III-ligowych piłkarzy Resovii. Grał na pozycji obrońcy. W sezonie 1970/71 rozpoczął pracę trenerską w roli asystenta Leona Wolnego. Trener III-ligowej drużyny Resovii od 19 września 1970 r. Zadebiutował w tej roli w meczu Resovia - Raków Częstochowa (3:1). Po zakończeniu sezonu 1971/72 odszedł z Resovii do II-ligowej Wisłoki Dębica, gdzie objął funkcję II trenera. W latach późniejszych prowadził:  Stal Mielec, Ruch Chorzów, Wisłę Kraków (dwukrotnie), GKS Tychy, Polonię Bytom, Gwardię Warszawa, Błękitnych Kielce, Broń Radom, Siarkę Tarnobrzeg, Okocimskiego Brzesko, Hutnik Kraków, Górnik Wieliczka, BKS Bochnia, Wróblowiankę Kraków, AKS Busko Zdrój, Unię Tarnów.

trener | Ryszard Mysiak

Urodził się 7 lipca 1931 r. w Krakowie. Grał na pozycji bramkarza w GWKS Rzeszów (1953-54), Stali Rzeszów (54-55), Stali Mielec (56-64) i Resovii (64-67). Karierę trenerską rozpoczynał w Resovii szkoląc grupy młodzieżowe i zespół rezerw. W sezonie 1968/69 pełnił funkcję asystenta trenerów Jana Wiśniewskiego i Ryszarda Wrzosa. W roli pierwszego trenera zadebiutował na krótko zastępując Henryka Bobulę w sezonie 1969/70. Asystent trenera Aleksandra Brożyniaka (1970-72) i Janusza Walczaka (1974/75). W 1960 wygrał plebiscyt rzeszowskich „Nowin” i krakowskiego „Tempa” na najlepszego sportowca woj. rzeszowskiego. Zmarł 8 czerwca 1983 w Krakowie.

trener | Henryk Bobula

Urodził się 4 marca 1920 r.  w Omsku na Syberii. Technik budowlany- projektant, trener I klasy (1971).  Wychowanek krakowskiej Olszy (1934-39). Karierę piłkarską kontynuował w Cracovii (40-52), Prokocimiu Kraków (52-57), Sparcie Kazimierza Wielka (57-59). Mistrz Polski z Cracovią w 1948, 5-krotny reprezentant Polski. Jako trener pracował w Prokocimiu Kraków, Sparcie Kazimierza Wielka, Górniku Wieliczka, Proszowiance, Kablu Kraków, Skawince Skawina, Victorii Jaworzno, Rakowie Częstochowa, Stali Kraśnik, Stali St. Wola i w rundzie jesiennej sezonu 1969/70 w Resovii. Zmarł 4 maja 1998 w Krakowie.

trener | Ryszard Wrzos

Urodził się w 10 grudnia 1932 r. w Warszawie. Były piłkarz Pafawagu Wrocław, Odry Opole. W Resovii zastąpił pod koniec rundy jesiennej sezonu 1968/69 trenera Jana Wiśniewskiego. Jego zespół III-ligowej Resovii zajął 9 miejsce w tabeli. Pracował jako trener również w Odrze Opole, Chemiku Kędzierzyn i Stilonie Gorzów. Do Resovii powrócił jako trener II-ligowego zespołu Resovii w sezonie 1980/81.

trener | Jan Wiśniewski

Urodził się 1 maja 1922 r. w Ringsted (Dania). Karierę piłkarską rozpoczynał we Lwowie: Sokół, ZKK i Lokomotiv. Po II wojnie światowej był piłkarzem Polonii Bytom, Ruchu Chorzów i Stali Rzeszów. W barwach Polonii zdobył wicemistrzostwo (1952) i mistrzostwo Polski (1954). W drużynie chorzowskiego Ruchu również zdobył wicemistrzostwo Polski (1956). Ma na swoim koncie 10 wstępów w kadrze Polski. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Helsinkach w 1952 r. Karierę trenera rozpoczynał w Stali Rzeszów (1962-64). 1 lipca 1966 roku objął funkcje trenera III-ligowego zespołu Resovii. W pierwszym sezonie pracy jego drużyna zajęła 7 miejsce. Po niespełna trzech sezonach  odszedł do Izolatora Boguchwała. Działacz Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zmarł 10 marca 2006 r. w Rzeszowie.

trener | Marian Anioł

Urodził się 25 marca 1912 r. w Szczucinie. Były piłkarz Tarnovii (1933-36), TS Mościce i Polonii Świdnica. Kaierę trenera rozpoczynał w Tarnovii i kontynuował w Górniku Wałbrzych, Resovii, Stali Mielec, Unii Tarnów i Moto-Jelczu Oława. Zespół seniorów Resovii prowadził dwukrotnie w sezonah 1956 i 1963/64. W 1964 roku prowadzona przez niego drużyna Resovii zajęła 1 miejsce w III lidze i zakwalifikowała się do baraży o II ligę.

trener | Franciszek Bentkowski

Urodził się 10 października 1907 r. w Stanisławowie. Przed II wojną światową występował w klubach okręgu stanisławowskiego. Po wyzwoleniu trener m.in. Legii Krosno (awans do II ligi), Resovii (1961/62, 1962/63 i 1965/66). Ojciec Aleksandra, obecnego prezesa CWKS Resovia. Zmarł 20 października 1983 r. w Rzeszowie. Pochowany na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja.

trener | Tadeusz Hogendorf

Urodził się 19 grudnia 1918 r. w Rzeszowie. Absolwent warszawskiej AWF (1958), nauczyciel wychowania fizycznego, trener I klasy (1961). Wychowanek Resovii i jeden z najlepszych przedwojennych piłkarzy rzeszowskiego klubu (1936-38).  Karierę piłkarską kontynuował w Warszawiance (1938-39), Pogoni Katowice (1945), Lechii Gdańsk (1945) , ŁKS Łódź (1945-52), Gwardii Łódź (1953-55) oraz jako grający trener Stali Rzeszów (1955-56). 6-krotny reprezentant Polski oraz 3-krotny Polski B. Jako instruktor pracował w Avii Warszawa (1938-39), a jako trener we Włókniarzu Łódź, Gwardii Łódź, Stali Rzeszów,  Resovii, Stali Łańcut i Lechii Sędziszów Młp. Trener III-ligowego zespołu Resovii w sezonach 1960 (1 miejsce i udział w barażach o II ligę) i 1960/61 (4 miejsce). Wcześniej w rzeszowskim klubie prowadził zespół juniorów. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi (1975), Krzyżem Kawalerskim PRL (1982), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1999) oraz wieloma odznaczeniami sportowymi. Honorowy Obywatel Miasta Rzeszowa. Zmarł 12 czerwca 2010 w Rzeszowie, pochowany na cmentarzu Wilkowyja.

trener | Emil Kotelnicki

Urodził się 24 lipca 1914 r. Wychowanek i wieloletni piłkarz Resovii (1931-46). Grał na pozycji napastnika. Uprawiał z powodzeniem również hokej na lodzie, tenis ziemny i tenis stołowy. W czasie II wojny światowej jeden ze współorganizatorów nielegalnych meczów piłkarskich w Rzeszowie. Trener Resovii w sezonach 1953, 1954, 1959, 1960. Pracował jako trener również w Stali Łańcut i Izolatorze Boguchwała. Zmarł 18 kwietnia 1986, pochowany na cmentarzu Wilkowyja.

trener | Antoni Brzeżańczyk

Urodził się 19 stycznia 1919 r. w Brzeżanach. Karierę piłkarską rozpoczynał w Podgórzu Kraków. Były piłkarz: Lechii Gdańsk, Odry Opole, AKS-u Chorzów, Lecha Poznań i Stali Mielec. W tym ostatnim klubie rozpoczął pracę w roli trenera. Drużynę Resovii prowadził w 1958 roku. Jego podopieczni zajęli wówczas 5 miejsce w III lidze. W 1960 roku wprowadził drużyne Stali Mielec do I ligi.
W kraju trenował również Zawiszę Bydgoszcz, Wartę Poznań, GKS Katowice, Olimpię Poznań, Odrę Opole, Zagłębie Wałbrzych, Zagłębie Sosnowiec, Górnik Zabrze, Polonię Bytom i Wisłokę Dębica. W latach 1964-65 trener młodzieżowej reprezentacji Polski. w 1966 roku trener kadry narodowej (12 meczów). Jeden z nielicznych polskich trenerów, którzy prowadzili znane kluby europejskie. W latach 70-tych prowadził m.in. Feyenoord Rotterdam, Iraklis Saloniki, PAOK Saloniki, Rapid Wiedeń, Admirę Wiedeń.

trener | Marian Zwoliński

Urodził się  11 marca 1911 w Jaworowie. Zawodnik Resovii w latach 1932-53. Po zakończeniu kariery trener. W 1954 r . doprowadził drużynę juniorów Spójni Rzeszów do III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów. Trener piłkarzy Resovii w 1955 i 1957. Zmarł 8 kwietnia 1999 r. w Rzeszowie.

trener | Karol Żelazny

Urodził się 27 stycznia 1916 r. w Krakowie. Lewoskrzydłowy, zawodnik klubów: Polonia Kraków (1921-23), Wisła Kraków (1923-28), Polonia Warszawa (1928-29), Fablok Chrzanów (1930-34), KS Chełmek (1934-39, 1945-46), Cracovia (1947). W barwach Wisły zdobył Mistrzostwo Polski (1927). Trener I klasy, m.in. Gryf Słupsk, Gwardia Koszalin, Cracovia, Resovia (1953). Zmarł 30 maja 1975 w Nowym Targu.

trener | Edward Mikusiński

Urodził się 18 marca 1914 we Lwowie. Urzędnik, trener I klasy, sędzia, działacz. Środkowy pomocnik, wychowanek Pogoni Lwów (1929-39 ). Uprawiał również lekkoatletykę, narciarstwo, hokej na lodzie i łyżwiarstwo. Po wojnie zawodnik Resovii (1945-51). Trener: Resovia (1952), Stal Rzeszów (1956-57), Walter Rzeszów, Hetman Zamość, Lublinianka, Siarka Tarnobrzeg. Zmarł 23 marca 1997 w Tarnobrzegu.

trener | Władysław Lemiszko

Urodził się  9 czerwca 1911 r. we Lwowie. Napastnik oraz lewy obrońca  Czarnych Lwów (1926-36), Pogoni Lwów (1936-39), Dynama Kijów, Dynama Lwów (1939-41), Tarnovii (1945-47), Okocimskiego Brzesko (1948), Włókniarza Prudnik (1948), Metalu Tarnów (1951-52). Trener m.in. Lechii Gdańsk, Stali Mielec, Resovii (1951), Stali Kraśnik, Unii Racibórz, Olimpii Poznań, Karpat Krosno, Błękitnych Tarnów. Uprawiał również lekkoatletykę, tenis, pływanie, narciarstwo, hokej na lodzie. Hokeista - olimpijczyk na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1936 r. Zmarł 17 kwietnia 1988 w Tarnowie.   

trener | Jan Ketz

Urodził się 17 lutego 1907 r. w Krakowie. Absolwent gimnazjum, zawodowy podoficer, trener, bramkarz i napastnik. Wychowanek klubu Orlęta Kraków (do 1925), Wisła Kraków (1926-30), WKS 9 pac Siedlce (1930-32), Warszawianka (1932-39). W barwach krakowskiej Wisły zdobył Mistrzostwo Polski (1928) i Puchar Polski (1926). Uprawiał także piłkę ręczną, lekkoatletykę i tenis. Uczestnik kampanii wrześniowej 1939. Trener: zagłębia Sosnowiec, Górnika Wałbrzych, 09 Mysłowice, Stali Rzeszów, Resovii (1950 r.), Hutnika Kraków, Stali Stalowa Wola, Bielawianki Bielawa, Metalu Tarnów.  Zmarł 1 sierpnia 1983 w Krakowie.

trener | Wiktor Janoszek

Urodził się 8 września 1891 r. Kapitan piechoty Wojska Polskiego. Trener i kapitan drużyny Resovii w latach 1938-39. Uczestnik Powstania Warszawskiego. W walkach Powstania Warszawskiego  dostał się do niewoli niemieckiej. Dalsze losy nieznane.

trener | Mieczysław Kluz

Urodził się 10 września 1915 w Rzeszowie. Absolwent gimnazjum, kreślarz. Napastnik, środkowy, (182 cm 80 kg). Wychowanek klubu Wisłok Rzeszów (1928-30), Resovia (1930-35 i 1937-39), Pogoń Lwów (1935-37). W barwach Pogoni  wicemistrz Polski w 1935 roku. Uczestnik kampanii wrześniowej, a po przegranej trafił do Anglii. Został instruktorem polskich spadochroniarzy, w randze kapitana uczestniczył w desancie na Arnhem we wrześniu 1944. Po wojnie pozostał w Anglii, zmarł w Yorkshire w 1996 (?).

źródło: A. Gowarzewski, T. Burczyk, resoviacy.pl

 

 





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


















































































































































 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

























































































































 

| ...do resoviacy |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by