AKTUALNOŚCI

  klub
strona główna
aktualności
informacje
stadion
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

2020.09.20 | Bez zbędnych ceregieli

Stal II Stalowa Wola - Resovia II SMS Rzeszów 0:9 (0:5)
6' 34' 52' 88' Twardowski, 9' Wasiluk, 16' Kantor, 36' Mikulec, 56' 74' Płatek

Stal II: Konefał, Bosak, S. Gnatek, Popek, Mścisz (46' Buczek), Lebioda (46' F. Moskal), Stępniowski (67' K. Moskal), Szifer, Świerad, Piotrowski (46' Wojtak)
Resovia II: Zapytowski (46' Łakota), Kantor, Persak,  Wasiluk (70' Sitek), Mikulec (46' Szymański ), Drozd (46' Czernysz), Kałaska (60' Cholewa), B. Kiełbasa (60' Kyciński), Loshi, Płatek, Twardowski
Sędzia: Koza (Dębica), Widzów: 100

Kanonadę strzelecką urządzili sobie piłkarze rezerw Resovii, którzy w starciu beniaminków pokonali rezerwy Stali 9:0. Rzeszowianie wzmocnieni piłkarzami z pierwszego zespołu kilka dni temu mocno zawiedli przegrywając z Błękitnymi Ropczyce, ale tym razem pdoeszli do meczu bez zbędnych ceregieli i już po 16 minutach trzykrotnie Łukasz Konefał wyjmował piłkę z siatki.
Motorem napędowym rzeszowskiego zespołu był Mateusz Kantor, który zainicjował pierwszą akcję bramkową w 6 minucie. Wychowanek Wisłoki Dębica ograł jednego  rywali i wyłożył futbolówkę Karolowi Twardowskiemu. "Twardy" miał swój dzień bo wbił piłkę do siatki, a w dalszych fragmentach meczu dołożył jeszcze 3 gole!
W 9 minucie rezultat spotkania podwyższył Bartłomiej Wasiluk, a kolejne trafienie należało do Kantora, który dobijał strzał Twardowskiego. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Twardowski i Mikulec.
Po przerwie rzeszowianom było ciągle mało i nadal dążyli do kolejnych bramek. W 52 minucie swoją trzecią bramkę zdobył Twardowski, a pięc minut później na 0:7 podwyższył Grzegorz Płatek. Pomocnik Resovii w 74 minucie po raz kolejny pokonał Konefała, a ostatnie słowo należało do "Twardego". Napastnik Resovii w 88 minucie ustalił wynik meczu na 0:9.

resoviacy.pl

2020.09.19 | "Sovia" płaci frycowe

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Resovia Rzeszów 2:0 (1:0)
8' Putiwcew, 90' Gergel

Termalica: Loska, Grzybek , Perez, Putiwcew, Grabowski , Stefanik, Wlazło, Mišák (75' Zeman), Żyra (74' Jovanović ), Gergel, Orzechowski
Resovia: Daniel, Geniec, Kubowicz
, Zalepa, Adamski, Feret (57' Mikulec), Kuczałek (80' Wasiluk), Dziubiński (80' Twardowski), Hebel (28' Radulj), Demianiuk , Brychlik (57' Rogalski)
Sędzia: Pskit (Łódź), Widzów: 1670

Rzeszowski beniaminek płaci frycowe w pierwszoligowych rozgrywkach. Tym razem "biało-czerwoni" okazali się bezslini w meczu z kolejnym kandydatem do awansu. Solidny zespół z Niecieczy szczególnie w pierwszej połowie spotkania pokazał "Pasiakom", że błędy w defensywie będą bezwzględnie wykorzystywane.
W 8 minucie rzeszowska obrona przysnęła przy rzucie rożnym i stojący w okolicach pierwszego słupka Artem Putiwcew strzałem z woleja nie dał szans na reakcję Wojciechowi Danielowi.
Przewaga gospodarzy przed przerwą była bezdyskusyjna i powracający po przerwie do bramki golkiper Resovii miał sporo pracy. W 25 minucie Michał Orzechowski był bliski podwyższenia wyniku. Z łatwością ograł Mateusza Geńca i skierował piłkę do bramki, ale w ostatniej chwili na linii bramkowej instynktem wykazał się Radek Adamki, który wybił piłkę. Kilkanaście minut później ponownie na bramkę uderzał Orzechowski i tym razem zaporą okazał się Dawid Kubowicz, który zablokował strzał. 19-letni wychowanek Gryfu Świdnicy przed przerwą był najaktywniejszym piłkarzem "Słoni". W 39 minucie ograł Sebastiana Zalepę i minął Wojciecha Daniela, aby ostatecznie dośrodkować piłkę wzdluż linii bramkowej. Na szczęście żaden z jego kolegów nie zdołał zamknąć akcji i rzeszowianie mogli odetchąć z ulgą.
Przed gwizdkiem na przerwę mecz toczył się głównie pod bramką Resovii i tylko dzięki dobrej postawie bramkarza rzeszowianie na przerwę schodzili z jedną straconą bramką. Golkiper Pasiaków" w 43 minucie obronił mocny strzał Patrika Mišáka.
Przed przerwą gospodarze zdominowali rzeszowski zespół, po zmianie strona gra piłkarzy Szymona Grabowskiego wyglądała już nieco lepiej. Rzeszowianie częściej odbierali piłkę miejscowym, ale przede wszystkim zagrali agresywniej i odważniej.
W 67 minucie mieli pierwszą szansę do wyrównania. Piłkę po efektownej główce Michała Kuczałka wybronił jednak golkiper gospodarzy. Kilkadziesiąt sekund później z rzutu wolnego w mur trafił Kamil Radulj, a dobitkę Dawida Kubowicza zablokował nogą jeden z defensorów.
Miejscowi odpowiedzieli grożnymi akcjami, po których na bramkę uderzali Orzechowski i Wlazło. Na posterunku był jednak za  każdym razem Daniel.
W doliczonym czasie gry resoviacy mieli stały fragment gry i pod bramkę "Słoni" powędrował golkiper Resovii. Po chwili ekipa z Rzeszowa w trybie alarmowym musiała powracać na własną połowę, aby zapobiec kontratakowi miejscowych. W pośpiechu Bartłomiej Wasiluk wycofał futbolówkę do zdezorientowanego bramkarza "biało-czerwonych". Ten wdał się w nieportrzebny drybling z Romanem Gergelem i niestety wszystko zakończyło się kolejnym golem. Nie miał on większego wpływu na podział punktów w tym meczu, bo wszystko działo się w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Miejscowi odnieśli zasłużone, dwubramkowe zwycięstwo.foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl
 

statystyki meczu
  Nieciecza Resovia
 bramki 2 0
 strzały celne 8 1
 strzały niecelne 3 0
 rzuty rożne 7 5
 na spalonym 3 3
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 20 26
 żółte kartki 3 2
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): Na początku chcę się odnieść do dwóch transparentów przygotowanych przez kibiców Resovii. Podpisuję się obiema rękami pod tym jeśli mogę: "Stadion dla Resovii!" Dziś w Niecieczy zobaczyliśmy, jak powinny wyglądac stadiony. W tamtym tygodniu widzieliśmy w Legnicy 0 jak powinny wyglądać stadiony. Za tydzień zobaczymy w Tychach - jak powinny wyglądac stadiony. I to nie w wielkich aglomeracjach, ale w niedużych miastach, gdzie władzom zależy na promowaniu regionu poprzez sport. Dziękuję kibicom, za wsparcie i doping. Chcę podziękować moim zawodnikom za sprawy wolicjonalne i momentami za pomysł. Mamy jednak do siebie pretensję, za to że nie byliśmy kreatywni, skuteczni. Mimo charakteru zostawionego na boisku, musimy mieć pretensje głównie za pierwszą bramkę. Szanując rywala i doceniając jego klasę, bo wiemy że gospodarz jest jednym z kandydatów do awansu, - mamy nadzieję, że zdobywamy doświadczenie dające nadzieję na przyszłość.

Dawid Rogalski (napastnik Resovii): Szkoda szybko straconej bramki. Wiedzieliśmy, że Termalica jest bardzo dobrym zespołem, dobrym w defensywie, szybko grającym piłką. Wiedzieliśmy, ze będzie ciężko. Jako zmiennicy trochę za mało wnieśliśmy do spotkania, bo mecz przegraliśmy. W końcówce wszystko postawiliśmy na jedną kartę i straciliśmy bramkę z kontry. Rywal świetnie zakłada pressing, po stracie piłki szybko ją odzyskuje. My za mało sytuacji kreowaliśmy. W szatni musimy obejrzeć ten mecz i wyciągnąć wnioski. To dla nas trudny okres. pozostaje nam cięzko pracować na treningach i myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

wypowiedzi dzięki uprzejmości Pawła Bukały - Rzecznika Prasowego CWKS Resovia

resoviacy.pl

2020.09.18 | Miłosz Przybecki odchodzi z Resovii

Z kadrą Resovii pożegnał się Miłosz Przybecki. Umowa 29-letniego piłkarza z rzeszowskim klubem została rozwiązana za porozumieniem stron.
Były pomocnik rzeszowskich "Pasiaków" w poprzednim sezonie zagrał w 2 spotkaniach ligowych. W sezonie 2019/20 awansował z Resovią do I ligi. W bieżącym sezonie w związku z kontuzją nie zagrał w żadnym z meczów.

resoviacy.pl

2020.09.17 | Remis piłkarek w Wodzisławiu

SWD Wodzisław - Resovia Rzeszów 1:1 (0:1)
68' Gulec - 35' Bednarz

SWD: Seweryn, Wołczyk, Kasperska, Błatoń (51' Piwowarczyk), Jaszek, Kaim , Mandrela, Gulec , Jendrzejczyk, Szymanowska (64' Jaskólka), Piętakiewicz
Resovia: Byczek (82' Barszcz), Marszał , Czyż , Florek, Mokrzycka (86' Andrea Ząbek), Bednarz, Michalska (60' Łach), Aleksandra Ząbek, Matuszek, Kurasz (57' Antos), Kaput

Od pierwszego gwizdka piłkarki Pawła Szurgocińskiego posiadały przewagę na boisku. W 35 minucie Karolina Bednarz indywidualną akcję zakończyła precyzyjnym trafieniem do siatki i rzeszowianki wyszły na prowadzenie. Do przerwy "biało-czerwone" miały kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale świetnie w bramce gospodyń prezentowała się Kinga Seweryn.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, na murawie warunki gry dyktowały piłkarki z Rzeszowa. Jednak w 68 minucie Roksana Golec niecodziennym strzałem z rzutu wolnego doprowadziła do wyrównania. Futbolówka uderzona z 35 metrów wylądowała precyzyjnie w okienku bramki i Aleksandra Byczek nie zdołała zareagować.

resoviacy.pl

2020.09.16 | Rezerwy Resovii zagrają ze Strumykiem

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej ogłosił zestaw par drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgów Rzeszów-Dębica. Rywalem czwartoligowych rezerw Resovii będzie Strumyk Malawa. Rywal "Pasiaków" po rozegraniu 10 kolejek zajmuje 4 miejsce w rzeszowskiej "okręgówce".
Mecz odbędzie się 30 września (śr.) w Malawie .

resoviacy.pl

2020.09.15 | Biblioteka Resoviaka: "Działalność sekcji bokserskiej Resovii..."

Długo oczekiwana publikacja dotycząca sekcji bokserskiej funkcjonującej w przedwojennej Resovii pojawiła się dziś w sprzedaży. Autorzy monografii bracia Marcin i Maciej Gancarzowie w swojej książce przypominają, że przedwojenna Resovia nie tylko piłką nożną, ale i .... boksem stała.
Niespełna trzy lata temu sympatycy nastarszego rzeszowskiego klubu  podjęli się niełatwego zadania zebrania informacji dotyczących przedwojennego pięściarstwa w mieście nad Wisłokiem.
Efektem żmudnej i benedyktyńskej pracy, godzin spędzonych w archiwach i dziesiątkach rozmów z potomkami rzeszowskich pięściarzy jest wyjątkowa monografia pt." Resovia Boks. Działalność sekcji bokserskiej Resovii w latach 1935-39". Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby publikacja była precyzyjna merytorycznie i w pełni oddawała klimat dawnego Rzeszowa. Wartością dodatkową jest oprawa graficzna książki i dziesiątki fotografii udostępnionych z rodzinnych szuflad. Książka do nabycia w klubie. Polecamy!

resoviacy.pl

2020.09.13 | Rezerwy zamykają tabelę

Resovia II SMS Rzeszów - Błękitni Ropczyce 0:2 (0:0)
49' (k) Kot, 67' Majcher

Resovia II: Daniel, Loshi (68' Bomba), Persak, Wasiluk, Mikulec , Kantor,  Kałaska, Szymkiewicz (46' Grabowski), Płatek, Feret (68' Cholewa ), Brychlik (46' Twardowski)
Błękitni: Albrycht, Szczybyło
, Kmiotek, Majka (87' Darłak), Majcher, Bęben (51' Kurek), Kukla (46' Świętoń ), Piwowar (70' Sypek ), Sulisz, Gdowik, Kot (76' Zawiślak)

Rezerwy Resovii wzmocnione w dużej grupie piłkarzami z pierwszego zespołu mocno zawiodły w meczu 12. kolejki IV ligi podkarpackiej. Rzeszowianie po słabym występie przegrali z Błękitnymi Ropczyce 0:2.
Była to dziewiąta porażka "biało-czerwonych", którzy spadli na ostatnie miejsce w tabeli.
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy praktycznie nie opuszczali połowy rywali. Z akcji "Pasiaków" niewiele jednak było pożytku, bo kilka świetnych okazji do zdobycia bramki nie zostało wykorzystanych.
Po przerwie goście pokazali skuteczność i to oni odnieśli zasłużone zwycięstwo. W 49 minucie faulowany w polu karnym był Szymon Majcher i arbiter pokazał na wapno. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazał się były piłkarz Resovii Tomasz Kot.
Po straconej bramce rzeszowianie ruszyli do natarcia, ale ich gra pozostawiała sporo do życzenia. W 67 minucie goście przeprowadzili kontratak, po którym Majcher ustalił wynik meczu na 0:2. Asystę przy tej bramcę zaliczył Tomasz Kot.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2020.09.11 | Zderzenie z ligowym potentatem

Miedź Legnica - Resovia Rzeszów 4:0 (3:0)
18' 42' 48' Román, 25' Zapolnik

Miedź: Hewelt, Pietrowski, Musa , Biernat, Zieliński, Roman (83' Panka), Matuszek, Tront (66' Purzycki), Tupaj (73' Śliwa), Drzazga (65' Bartkowiak), Zapolnik (74' Bednarski)
Resovia: Zapytowski, Geniec, Kubowicz , Zalepa, Czernysz, Demianiuk (46' Dziubiński), Domoń (46' B. Kiełbasa ), Kuczałek (69' Wasiluk), Adamski , Hebel (77' Brychlik), Rogalski (60' Twardowski)
Sędzia: Rasmus (Toruń), Widzów: 2528

Zderzenie z ligowym potentatem okazało się dla piłkarzy Szymona Grabowskiego bardzo bolesne. Rzeszowianie jeszcze przed przerwą stracili 3 bramki i przez większą część meczu musieli pracować, aby wyjść z tego spotkania z twarzą.
Gospodarze mieli w swoich szeregach Joana
Romána, który grał tego dnia pierwsze skrzypce w orkiestrze Jarosława Skrobacza. Były reprezentant hiszpańskiej młodzieżówki i wychowanek takich klubów jak FC Barcelona i Manchester City zaliczył hat-trick, a mógł pokusić się o więcej.
Gospodarze ruszyli z impetem do ataków już od pierwszego gwizdka. Bardzo szybko przenosili grę z prawej strony boiska na lewą i defensywa "Pasiaków" musiała sporo się nabiegać, aby powstrzymywać legnicką nawałnicę.
Na dodatek rzeszowianie sami ułatwili rywalom zadanie. W 17 minucie meczu Sebastian Zalepa wycofał piłkę do Marcela Zapytowskiego, a ten złapał futbolówkę w ręce. Arbiter podyktował rzut wolny pośredni z linii pola bramkowego. Odległość stałego fragmentu gry od bramki była tak niewielka, że na nic zdał się skrupulatnie ustawiany przez rzeszowian mur.
Joan Román po krótkim zagraniu od kolegi z zespołu, znalazł lukę i mocnym strzałem koło slupka, umieścił piłkę w bramce.
Miejscowi poczuli się jeszcze pewniej, a rzeszowska defensywa zaczęła drżeć w posadach. W 25 minucie piłka po zbyt krótkim i niepewnym wybiciu Mateusza Geńca, zatańczyła w polu karnym Resovii. Tam starał się jeszcze coś zdziałać Cezary Demianiuk, ale Kamil Zapolnik nie potrzebował zachęty, aby strzałem z ostrego kąta zmienić rezultat spotkania na 2:0.
Dopiero po tym golu Miedzianka zwolniła tempo meczu i "biało-czerwoni" zaczęli organizować wycieczki pod bramkę Hewelta. W 27 minucie bramkarza gospodarzy starał się zaskoczyć płaskim strzałem radosława Adamski, a kilka minut później kilkunastu centymetrów zabrakło Cezaremu Demianiukowi, aby wślizgoem zamknąć dośrodkowanie Jarosława Czernysza. W 40 minucie z dystansu uderzał pracowity Maksymilian Hebel, ale za każdym razem były bramkarz angielskiego Evertonu wychodził z opresji.
Wydawać się mogło, że rzeszowianie pozbierali się po fatalnym początku i są w stanie coś jeszcze ugrać w tym meczu. Jednak w 42 minucie ponownie przypomniał o sobie utalentowany
Román. Trzy krótkie podania w polu karnym Resovii wystarczyły, aby hiszpański piłkarz wziął na zamach Dawida Kubowicza i z dużym spokojem - technicznym strzałem pokonał Marcela Zapytowskiego.
W przerwie trener "Pasiaków" dokonał dwóch zmian, ale Miedź niewiele robiła sobie ze starań Resovii. W 48 minucie gospodarze ponownie rozklepali rzeszowską defensywę i zadali kolejny cios. Tym razem Kamil Zapolnik świetnym podaniem obsłużył
Romána, a ten na raty ustalił wynik spotkania na 4:0.
Hiszpanowi ciągle było mało. W 57 minucie z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę. Rzeszowianie próbowali zaliczyć honorowe trafienie strzałami z dystansu i przyznać trzeba, że nie sprzyjało im szczęście. W 59 minucie po akcji Adamskiego atomowym strzałem popisał się Hebel, ale i tym razm piłka niznacznie przeszła obok celu. Podobnie było po strzałach Bartłomieja Kiełbasy i Radka Adamskiego w końcowych fragmentach meczu. Rzeszowianie w starciu z legnicką nawałnicą niewiele mogli wskórać.

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): Trzeba pogratulować rywalom i trenerowi Miedzi tego jak się zaprezentowali. W pewnych momentach nie sprostaliśmy zadaniu. Chcieliśmy mocno postawić się rywalowi, zdając sobie sprawę z tego, jak mocnym przeciwnikiem się spotykamy.

resoviacy.pl


 

statystyki meczu
  Miedź Resovia
 bramki 4 0
 strzały celne 6 3
 strzały niecelne 4 6
 rzuty rożne 2 4
 na spalonym 1 0
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 16 22
 żółte kartki 2 3
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

2020.09.09 | Bolesna porażka rezerw

Polonia Przemyśl - Resovia II SMS Rzeszów 1:0 (0:0)
90' Popynaka

Polonia: Cisek, Czuryk, Solarz , Stopa (12' Gielarowski, 82' Hajduk), Wanat, Zanko, Janas (73' Babieczko), Kowalski , Valihura (87' Popynaka), Głuszko , Sedlaczek (90' Dzidek)
Resovia II: Łakota, Kantor, Drozd , Persak, E. Kiełbasa, B. Kiełbasa (46' Cholewa), Kałaska , Szymkiewicz, Wolański (57' Szymański), Grabowski (70' Bomba), Twardowski (46' Usarz)

Podopieczni Adama Bukały doznali bolesnej porażki w Przemyślu, bo bramkę decydującą o zwycięstwie gospodarzy stracili w doliczonym czasie gry. Ostatnie fragmenty spotkania obydwa zespoły kończyły w ograniczonych składach. Arbiter tego dnia trzykrotnie sięgał po czerwone kartki. Polonia kończyła mecz w dziewiątkę po kartkach Krystiana Solarza (68 min.) i Jakuba Głuszko (80 min.). W szeregach Resovii czerwony kartonik ujrzał Jakub Drozd (52 min.).
Był to kolejny mecz, w którym rzeszowianie nie ustrzegli się sporych błędów. Po jednym z nich gospodarze przeprowadzili skuteczny kontratak zakończony golem na wagę 3 punktów.

resoviacy.pl

2020.09.06 | Niedosyt po meczu z Pragą

Resovia Rzeszów - Praga Warszawa 1:1 (0:1)
72' Florek - 7' Olszowska

Resovia: Byczek, Mokrzycka, Czyż, Florek, Niemczycka (82' Wodzińska), Bednarz,  Paterek,  Łach (60' Aleksandra Ząbek), Michalska, Antos,   Kaput
Praga: Felczak, Dąbrowska, Glinka, Wisniowska , Kizhnerava (65' Brendota), Kucharska , Laur, Dymitrowicz, Frączek (88' Kubuj), Furmaniak, Olszowska

Piłkarki Resovii zapowiadają walkę o czołowe miejsca w tabeli i przed meczem z Pragą nie ukrywały apetytu na komplet punktów. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak nie tak kolorowa jak zapowiedzi.
Już w 7 minucie meczu Natalia Olszowska fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego dała prowadzenie piłkarom ze stolicy. Podopieczne Pawła Szurgocińskiego ruszyły mocno do natarcia, ale przyjezdne skutecznie rozbijały ataki rzeszowianek.
Świetnie w bramce gości spisywała się też Klaudia Felczak, która broniła niełatwe strzały rzeszowskiego zespołu. W 72 minucie musiała jednak skaitulować po efektownym uderzenie Wioletty Florek.
Rzeszowianki po zdobytej bramce poczuły, ze mogą sięgnąć jeszcze po komplet punktów. W 90 minucie drugą żółtą kartką ukarana została Wiktoria Wisniowska i Resovia grała w przewadze. W doliczonym czasie gry sporo się działo pod bramką warszawianek, ale upragnionego gola "biało-czerwone" nie zdobyły. Mecz zakończył się remisem.

resoviacy.pl

2020.09.06 | Rezerwy w ogonie tabeli

Resovia II SMS Rzeszów - Legion Pilzno 0:2 (0:1)
32' (sam.) E. Kiełbasa, 53' Wolański

Resovia: Łakota, Kantor, Szymański, Drozd, E. Kiełbasa (60' Fluda), Cholewa, Szymkiewicz (79' Wiernik), Kałaska, Grabowski, Kojder (46' Tolmachov), Usarz (60' Krzysztofek)
Legion: Kochan Bieszczad, Buras, Pęcak, Wolański (90' Czyjt), Manzo (80' Słota), Barycza (90' Barszcz), Sikora (46' Pierzchała), Mazur, Sztuka (60' Dereń), Misztal
Sędzia: Kozner (Krosno), Widzów: mecz bez udziału publiczności

To było słabe spotkanie w wykonaniu podopiecznych Adama Bukały, którzy coraz mocniej rozsiadają się w ogonie ligowej tabeli. Rzeszowianie zaczęli odważnie i na początku meczu mieli okazję, aby postraszyć doświadczonego rywala. Swoje okazje mieli Karol Cholewa i Maciej Grabowski. Poźniej do głosu doszli przyjezdni.
Goście wyszli na prowadzenie po golu samobójczym Eryka Kiełbasy w 32 minucie. Po przerwie gola na 0:2 zdobył Wolański i było już chyba po meczu. "Pasiakom" brakowało wiary w zwycięstwo i przyjezdni kontrolowali sytuację na boisku.

resoviacy.pl

2020.09.06 | W starciu beniaminków Górnik z punktami

Górnik Łęczna - Resovia Rzeszów 2:0 (1:0)
34' Cierpka, 55' Śpiączka

Górnik: Gostomski, Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro , Goliński, Stromecki, Cierpka (90' Tymosiak), Wojciechowski (71' Banaszak), Krykun (89' Stasiak), Śpiączka
Resovia: Zapytowski, Geniec (70' Rogalski), Kubowicz, Zalepa, Adamski, Feret (46' Czernysz), Kuczałek, Domoń (46' Radulj), Dziubiński (59' Hebel), Demianiuk, Brychlik (54' Twardowski)
Sędzia: Dobrynin (Łódź), Widzów: 1443

W starciu beniaminków lepszy okazał się Górnik, który pokonał rzeszowskie "Pasiaki" 2:0. Kibice w Łęcznej oglądali ciekawe widowisko, w którym więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Górnicy obydwa gole zdobyli po błędach gości, którzy momentami zapominali o defensywie.
Początek meczu nie miał dużego tempa, bo obydwa zespoły podchodziły do siebie z dużym respektem. Piłka krążyła precyzyjnie od nogi do nogi i więcej było gry pozycyjnej niż podbramkowych fajerwerków. Pierwszy pokazał się Sergiej Krykun, który jeszcze niedawno zamienił biało-czerwonego "Pasiaka" na górniczą zieloną koszulkę. Skrzydłowy gospodarzy starał się zaskoczyć Zapytowskiego strzałem z przewrotki, ale nie trafił w piłkę.
Odnieść można wrażenie, że "Pasiakom" ta spokojna gra pasowała, długo budowali akcje i w odpowiednim momencie uruchamiali swoich ofensywnych graczy. Mowa tu głównie o Cezarym Demianiuku i Adrianie Dziubińskim. To oni stwarzali największe zagrożenie pod bramką Gostomskiego.
W 11 minucie Dziubiński starał się zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem z 16 metrów. Uderzenie po pomysłowo rozegranym rzucie rożnym miało szanse, aby przynieść efekt, ale Gostomski był na stanowisku i wybił piłkę. Miejscowi odpowiedzieli strzałem z główki Bartosza Śpiączki, który starał się uprzedzić Marcela Zapytowskiego. W 17 minucie w dogodnej sytuacji spudłował Marcin Stromecki, a kilkadziesiąt sekund później to samo zrobił Paweł Wojciechowski.
W 30 minucie przed szansą stanął Adrian Dziubiński i wydawać się mogło, że pokona bramkarza gospodarzy, ale Tomasz Midzierski w ostatniej chwili dostawił nogę i zablokował uderzenie rzeszowskiego piłkarza. Kolejną akcję "Pasiaków" przeprowadził Mateusz Geniec. Boczny obrońca Resovii przedarł się w pole karne rywali i strzałem po ziemi starał się pokonać golkipera gospodarzy. Uderzenie było precyzyjne, ale na tyle lekkie, że Gostomski ręką zdołał wybić piłkę na róg.
W 34 minucie rzeszowianie popełnili pierwszy fatalny błąd na wagę straty gola. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego nie trafiła do Sebastiana Zalepy, a przejął ją Wojciechowski. Wystarczyło kilka sekund, aby piłka po szybkim kontrataku gospodarzy przerzucona została do Adriana Cierpki, a ten perfekcyjnym strzałem pokonał Zapytowskiego. Akcję "Górników" starało się przerwać czterech wracających na pozycje resoviaków, którzy niewiele wskórali, bo 25-letni był piłkarz Lecha Poznań całą sprawę załatwił szybko i precyzyjnie.
Po przerwie resoviacy dłużej utrzymywali się przy piłce i wydawało się, że są w stanie odrobić straty. Jednak w 55 minucie dostali kolejny cios. Tym razem Mateusza Geńca z łatwością ograł Leandro, a Bartosz Śpiączka przewrotką wbił piłkę do siatki z bliskiej odległości.
Rzeszowianie szukali gola kontaktowego, ale w ostatnich fragmentach meczu nie bardzo mieli pomysł na rozmontowanie uważnej defensywy gospodarzy. W 72 minucie Kamil Radulj starał się przelobować Gostomskiego i wyszedł mu efektowny strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej, aby ostatecznie wyjść w pole. Okazje do gola kontaktowego miał jeszcze Sebastian Zalepa, ale i po jego strzale głową futbolówka nie doszła do celu.

 

statystyki meczu
  Górnik Resovia
 bramki 2 0
 strzały celne 6 6
 strzały niecelne 5 8
 rzuty rożne 2 8
 na spalonym 0 0
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 10 14
 żółte kartki 2 2
 czerwone kartki 0 0

 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): Mam mieszane odczucia po tym meczu. Gratuluję Górnikowi zwycięstwa. Myślę, że nie zasłużyliśmy dzisiaj na wygraną. Jak się później okazało nie zasłużyliśmy też na remis. W kluczowych momentach popełnialiśmy błędy, które pozwalały przeciwnikowi zdobyć bramki. Na tym poziomie tak to się będzie kończyć. Mamyzal i pretensje o niewykorzystane sytuacje. Takie mieliśmy i w pierwszej połowie, gdyby ten celownik był ustawiony mecz mógłby się inaczej potoczyć. Żałujemy tego wszystkiego, dziś ewidentnie czegoś brakło.

resoviacy.pl

2020.09.05 | Boczny obrońca dołączył  do kadry "Pasiaków"

Do kadry Resovii dołączył Simon Loshi. 20-latek grający na pozycji bocznego obrońcy karierę piłkarską zaczynał w znanych piłkarskim kibicom holenderskich klubach: Willem II Tilburg, Feyenoord Rotterdam i ADO Den Haag. Posiada obywatelstwo Holandii i Kosowa. W poprzednim sezonie grał w Kosowie w klubie KF Feronikeli Drenas (1 liga).

resoviacy.pl

2020.09.02 | Nowe twarze w sztabie szkoleniowym Resovii

Sztab szkoleniowy I-ligowego zespołu Resovii poszerzony został o nowe osoby. Do trójki trenerów: Szymona Grabowskiego, Rafała Rajzera i Tomasza Kowalika, dołączył Mateusz Ostrowski (na fot.), który będzie pełnił funkcję II trenera. Jest szkoleniowcem I klasy z licencją UEFA, który ostatnio pracował z IV-ligowym zespołem Ekoball Stal Sanok.
Ponadto trenerem przygotowania motorycznego został Łukasz Oleksy, a lekarzem klubowym Łukasz Surmacz. Obydwaj współpracować będą z fizjoterapeutami, którzy już od dłuższego czasu związani są z Resovią: Bartłomiejem Chwaszczem oraz Wojciechem Bałutem.

resoviacy.pl

2020.08.30 | Porażka piłkarek Resovii

UKS Trójka Staszówka Jelna - Resovia Rzeszów 5:3 (2:2)
17' Cygan, 23' 90' Tomasiak, 51' 73'  Dudka - 13' Michalska, 28' Matuszek, 82' Bednarz, 

Trójka: Bałuszyńska, Kubisz, Leśniak, Piksa, Różycka (46' Romuzga), Smoleń , Sokulska, Tomasiak, Fryczek (46' Brdej), Dudka (90' Łomako), Cygan
Resovia: Niemiec (46' Byczek), Wodzińska, Florek
, Czyż,  Marszał (75' Paterek), Bednarz , Aleksandra Ząbek, Michalska (59' Łach), Matuszek, Kurasz (46' Antos), Kaput

Bez punktów z urokliwego Pogórza Rożnowskiego wróciły piłkarki Resovii, które w 3. kolejce I-ligowych rozgrywek przegrały 3:5 z UKS Trójka Staszówka/Jelna.
Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwsze na prowadzenie wyszły w 13 minucie rzeszowianki po golu Oli Michalskiej. Podopieczne Pawła Szurgocińskiego nie cieszyły się jednak długo z prowadzenia, bo już 4 minuty później 16-letnia Aleksandra Cygan doprowadziłą do wyrównania.
Rzeszowska defensywa nie pracowała tego dnia tak, jak życzyłby sobie tego szkoleniowiec "Pasiaczek". W 23 minucie Paulina Tomasiak zmusiła Natalię Niemec do kapitulacji. Emocji nie brakował, bo po 5 minutach wyrównały rzeszowianki. Tym razem na listę strzelców wpisała się doświadczona Karolina Matuszek.
Po przerwie gra nie układała się piłkarkom z Rzeszowa i ambitne piłkarki UKS-u trzema trafieniami zapewniły sobie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Na listę strzelców wpisały się Wiktoria Dudka (dwukrotnie) i ponownie Paulina Tomasiak. Resovia odpowiedziała też jednym trafieniem za sprawą Karoliny Bednarz, ale na więcej rzeszowiankom brakowało już czasu i pomysłu.

resoviacy.pl

2020.08.30 | Pierwsze zwycięstwo rezerw

Resovia II SMS Rzeszów - Orzeł Przeworsk 3:2 (3:0)
3' Wasiluk, 33' Rogalski, 35' Kantor - 47' 67' (k) Czyrny

Resovia II: Łakota, Wódz (55' Sitek), Chuchro (65' Kumorek), Persak,  M. Kantor, Kyciński (55' Mikrut), Wasiluk, Szymkiewicz (75' Tolmachov), Czernysz, Twardowski, Rogalski
Orzeł: Mikus, Najsarek, Salwach (65' Andreasik ), Pikuła, Broda, Bednarz (46' Dec), Lech , Obłoza (88' Słoma), Flis, Boratyn (65' Bogacz), Czyrny
Sędzia: P. Kantor (Dębica), Widzów: mecz bez udziału publiczności

Pierwszy komplet punktów w ligowej tabeli dopisali podopieczni Adama Bukały po meczu z Orłem Przeworsk. Na rozgrzewce przedmeczowej trener gości Grzegorz Sitek nie był zbyt zadowolony, bo w kadrze gospodarzy wypatrzył kilku graczy z pierwszego zespołu Resovii. Do przerwy wszystko szło zgodnie z planem.
Już w 3 minucie rzeszowianie rozklepali defensywę gości i Bartłomiej Wasiluk strzałem po ziemi z okolic narożnika pola karnego pokonał Mikusa.
Pół godziny później Dawid Rogalski przeprowadził solową akcję w stylu Andrzeja Szarmacha i z sytuacji wydawałoby się przegranej powalczył o piłkę i pewnym strzałem zaliczył swoje pierwsze trafienie dla nowego klubu.
"Biało-czerwoni" rozkręcali się na dobre, bo nie mineło dwie minuty od drugiej bramki, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Kantor. Pracowity piłkarz Resovii strzałem do pustej bramki pokonał golkipera gości.
Rzeszowianie na przerwę schodzili z trzybramkową zaliczką i wydawalo się, że jest już właściwie po meczu. W drugiej połowie gra "Pasiakom" przestała się kleić i do głosu doszli przyjezdni.
W 47 minucie Dawid Czyrny zmieścił piłkę między słupkiem, a debiutującym w barwach Resovii Pawłem Łakotą i było 3:1. Rzeszowianie niby prowadzili grę, ale ich indywidualne akcje i holowanie piłki nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Tymczasem goście coraz śmielej radzili sobie pod bramką gospodarzy. W 55 minucie bramkarz Resovii miał sporo szczęścia, bo piłka po strzale jednego z piłkarzy Orła wylądowała na slupku.
Resovia odpowiedziała strzałem Rogalskiego z dystansu i wolejem Sitka. W 67 minucie Łakota podciął szarżującego w polu karnym Boratyna i uważnie sędziujący to spotkanie arbiter Paweł Kantor odgwizdał "jedenastkę". Gola z wapna pewnym strzałem zdobył sam poszkodowany i na łąwce Resovii zrobiła się nerwowo.
Uspokoić mecz miał okazję Bartłomiej Wasiluk, ale piłka po jego strzale w 80 minucie wylądowała na slupku.
Goście w końcowych fragmentach tego spotkania starali się wszelkimi sposobami doprowadzić do remisu. Niewiele jednak wskórali, bo gospodarze mądrze oddalali grę od własnej bramki.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2020.08.29 | Wycięli Puszczę w pień

Puszcza Niepołomice - Resovia Rzeszów 0:3 (0:1)
25' Kubowicz, 47' Zalepa, 90' Twardowski

Puszcza: Górski, Čikoš, Stępień (46' Czarny), Stefanik , Mikołajczyk (59' Żurek), Bartosz, Uwakwe (46' Skrzypczak), Serafin, Żytek, Tomalski (58' Spławski ), Radionow (90' Knap)
Resovia: Zapytowski, Geniec, Kubowicz, Zalepa, Adamski, Feret (88' Rogalski), Kuczałek, Domoń, Dziubiński (75' Wasiluk), Demianiuk (75' Czernysz), Brychlik (79' Twardowski)
Tułacz (trener Puszczy), Sędzia: Złotnicki (Lublin), Widzów: 540

"Wycięli Puszczę w pień" - zażartował  po meczu w Niepołomicach jeden z kibiców Resovii, którzy pojawili się na historycznym dla rzeszowian meczu. To była wymarzona inauguracja ekipy Szymona Grabowskiego w I-ligowych rozgrywkach. Beniaminek z Rzeszowa pokonał na wyjeździe faworyzowanego rywala i dał sygnał, że może nadać kolorytu tej lidze.
Rzeszowianie borykają się z kłopotami kadrowymi związanymi z kontuzjami. Dodatkowo na rozgrzewce ze składu wypadł Kamil Radulj, który miał być reżyserem gry w tym meczu. "Biało-czerwoni" jednak szybko pokazali, że nie jest ich zwyczajem narzekanie na problemy. Od pierwszych minut byli zespołem przeważającym, który zmusił gospodarzy do biegania za piłką.
To był mocno zmieniony zespół Resovii, w którym wiodącą postacią był Cezary Demianiuk. Grający na lewej stronie pomocnik napsuł  sporo krwi rywalom. Gospodarze mieli problemy z powstrzymaniem przebojowego i grającego bardzo ofensywnie piłkarza. Często uciekali się do nieprzepisowych fauli i to za jego sprawą zarobili trzy żółte kartki. To również on w 25 minucie wywalczył rzut karny dla Resovii. Faulował go wówczas Konrad Stępień. "Jedenastkę" na bramkę zamienił pewnym strzałem Dawid Kubowicz, który nie przejął się faktem, że golkiper gospodarzy jeszcze niedawno fachu bramkarskiego uczył się nie byle gdzie, bo szkółce... Ajaxu Amsterdam.
W przerwie szkoleniowiec gospodarzy Tomasz Tułacz dokonał zmian i wydawać się mogło, że miejscowi rzucą się do ataków. To jednak rzeszowianie zadali kolejny cios. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego trafiła na głowę Sebastiana Zalepy, a ten w swoim stylu zmusił do kapitulacji Górskiego.
"W środkowych obrońcach siła" - można powiedzieć po tym meczu Resovii. Rzeszowska defensywa grała tego dnia bezbłędnie, a ponadto zadawała decydujące ciosy.
Gospodarze starali się ratować wynik, ale nie potrafili przejąć inicjatywy, zaskoczeni pewną grą rzeszowskiego zespołu. Goście zaskoczyli rywali również nietypowym ustawieniem, w którym Konrad Domoń starał się przerywać akcje rywali już pod ich polem karnym. Tak często pod bramkę rywala wychowanek Resovii nie zapuszczał się chyba od wieku juniorskiego.
W 56 minucie meczu ponownie na listę strzelców mógł wpisać się Zalepa, ale piłka po jego strzale o centymetry minęła cel. Kilkadziesiąt sekund późńiej Górski z trudem wybronił strzałe Demianiuka, a po chwili ratował swój zespół przed stratą bramki po główce Domonia.
W 65 minucie spotkania dostało się sędziemu od miejscowej publiczności. Piłka po strzale jednego z piłkarzy Puszczy, wylądowała na ręce Dawida Kubowicza i na trybunach zawrzało. Bardziej zorientowani twierdzili, że "jedenastki" słusznie nie było, bo futbolówka trafiła w dłoń, po odbiciu od uda piłkarza.
W końcowych fragmentach meczu gospodarze zaatakowali z większym impetem, ale była to woda na młyn świetnie funkcjonującego zespołu Resovii. "Biało-czerwoni" nie ukrywali, że kontrataki to ich ulubiony styl gry i to oni mieli więcej do powiedzenia pod bramką. Po jednej z takich akcji efektownym strzałem zaskoczył Górskiego pracujący na całej długości boiska Adrian Dziubiński. Piłka po jego technicznym strzałem przeszła nieznacznie obok łączenia słupka z poprzeczką.
Gospodarze odpowiedzieli strzałem Jewgiena Radionowa, który w 88 zmusił do interwencji Marcela Zapytowskiego.
W doliczonym czasie gry rzeszowianie przeprowadzili szalony kontratak, którym przypieczętowali swoją przewagę na boisku. Na bramkę Górskiego pędziło czterech piłkarzy Resovii. Piłkę miał przy nodze Karol Twardowski, który postanowił nie kombinować, a uderzyć zza pola karnego i zakończyć tą akcję indywidualnie. Młodemu piłkarzowi Resovii wyszedł soczysty strzał, po którym golkiper Puszczy mógł tylko wyjmować piłkę z siatki.
Rzeszowianie odnieśli zasłużone zwycięstwo i po ostatnim gwizdku zebrali gromkie brawa.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Puszcza Resovia
 bramki 0 3
 strzały celne 3 5
 strzały niecelne 5 7
 rzuty rożne 7 7
 na spalonym 1 2
 rzuty karne 0 1
 rzuty wolne 22 23
 żółte kartki 5 0
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.plfoto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): W najśmielszych snach nie myśleliśmy o tym, ze wygramy w takim stylu. Podchodziliśmy bardzo spokojnie do tej inauguracji. Nie pompowaliśmy tego balonika. Wiedzieliśmy co może się stać, jeśli pójdzie to w druga stronę. Zwycięstwo 3:0 bardzo nas cieszy, szczeóglnie, że graliśmy z rywalem grającym do końca o baraże do ekstraklasy. Ja za Resovią pojadę za tak grającą i za grającą gorzej. Warto za nami jeździć. Nie jesteśmy bylejacy. Jesteśmy jacyś. Dobrze wyglądaliśmy z przodu, ale i w  defensywie. Graliśy do końca i utrzymaliśmy wynik na 0 z tyłu. Mogliśmy pokusić się o kolejne bramki. Stać nas na jeszcze lepszą grę. Na wysokości zadania stanęli też ludzie, których dziś nie ma w składzie. Mamy kolektyw i tu liczy się przede wszystkim zespół. Dziś wygrał zespół i kolektyw.

Sebastian Zalepa (środkowy obrońca Resovii): Próbowałem strzelić gola i przy kilku strzałach brakowało centymetrów. Cieszy ta bramka, bo jest to nabranie pewności na nowy sezon. Dzisiaj zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Puszcza ma nieprzypadkowych napastników. Natomiast grali dziś na tyle, na ile my im pozwoliliśmy. Cieszymy się z zera w defensywie. Dzisiaj na fajnym boisku, przy niezłej pogodzie, na stadionie z oświetleniem. Czego chcieć więcej?
 

Marcel Zapytowski (bramkarz Resovii): Zakładaliśmy, że z tyłu ma być zero. Udało się nie stracić bramki i co najważniejsze sami strzeliliśmy trzy gole. Motywuje nas to do jeszcze większej pracy na kolejne mecze. Jesteśmy pewni swoich umiejętności, bo ciężo pracujemy. Mieliśmy też szacunek dla rywala. Nasza pewność to jeden z czynników, który pozwolił nam dziś wygrać.

 

Karol Twardowski (napastnik Resovii): Cieszy mnie gol, tym bardziej, że jest to nasza inauguracja. To cieszy i buduje na przyszłość. Miałem coś do udowodnienia i to się udało. Daliśmy rewelacyjny popis. Śmialo moge powiedzieć, że byliśmy lepszą drużyną. Zawsze będziemy walczyć o trzy punkty.

 

 

Cezary Demianiuk (pomocnik Resovii): Bardzo czekaliśmy na ten pierwszy mecz. Bardzo dobrze zaczęliśmy, byliśmy zdeterminowani. W żadnym wypadku nie lekceważyliśmy tego rywala, ale chcieliśy pokazać, że jesteśmy dobrym zespołem. Ja uwielbiam grać ofensywnie. Uwielbiam atakować. Nie mogłem się doczekać tego meczu. To są tylko trzy punkty, bo teraz liczy się kolejny mecz. Nie można zadowalac się tylko jednym spotkaniem.

resoviacy.pl

2020.08.28 | Szymon Kaliniec odchodzi z Resovii

W 17 minucie II-ligowego meczu Resovia - Górnik Polkowice (11 lipca br.) murawę z powodu kontuzji opuścił  Szymon Kaliniec. Wówczas jeszcze nikt nie spodziewał się, że będzie to pożegnalne spotkanie rozgrywającego Resovii z rzeszowskimi "Pasiakami". Kontuzja uniemożliwiła mu grę w spotkaniach na finiszu ligi i udział w emocjonujących meczach barażowych. Po zakóńczeniu sezonu umowa z zawodnikiem nie została przedłużona.
26-letni piłkarz był wychowankiem Resovii, związanym z klubem od początku swojej kariery. W zespole seniorów zadebiutował w 2011 r. w meczu II-ligowej Resovii ze Startem Otwock. Na murawie zmienił wówczas Michała Ogrodnika, a szansę gry dał mu trener Wojciech Borecki. Szkoleniowiec Resovii wypatrzył wówczas młodego piłkarza w zespole rezerw Resovii, które pod okiem Wiesława Gołdy świętowały awans do IV ligi. Z tego zespołu wyszło wówczas wielu kluczowych piłkarzy rzeszowskiego klubu: m. in. Radosława Adamski, Sebastian Fedan, Sebastian Dziedzic, Marcin Pietrucha, Łukasz Świst, Kacper Rop, Piotr Krawczyk.
W pierwszym swoim II-ligowym sezonie pochodzący z rzeszowskiej Baranówki piłkarz rozegrał 3 spotkania ligowe w zespole. Kolejni szkoleniowcy nie dawali mu jednak szansy i w sezonach 2011/12 i 2012/13 ponownie częściej grał w rezerwach. Dwukrotnie szansę gry dał mu jeszcze w sezonie 2012/13 Tomasz Tułacz, ale prawdziwa kariera piłkarza zaczęła się po pojawieniu się w klubie trenera Macieja Huzarskiego.
Przed sezonem 2013/14 z powodu braku licencji na grę w II lidze rzeszowianie zostali zdegradowani na niższy poziom rozgrywek i w III-ligowym zespole Macieja Huzarskiego kluczową postacią stał się właśnie Szymon Kaliniec. Od tamtego czasu należał do graczy mających najwięcej minut na boisku. Przez wiele sezonów zakładał opaskę kapitana.
Rozegrał w barwach Resovii 218 spotkań, w których zdobył 30 bramek. Jego precyzyjne asysty otwierały kolegom z zespołu drogę do zdobywania goli i niejednokrotnie decydowaly o zwycięstwie "Pasiaków". Miał ogromny udział w sukcesach zespołu: mistrzostwie III ligi w sezonie 2013/14, awansie do II ligi w sezonie 2017/18 oraz awansie do I ligi w sezonie 2019/20.

resoviacy.pl

2020.08.28 | Hubert Antkowiak wraca do Miedzi

Z kadrą Resovii pożegnał się Huber Antkowiak. 23-letni napastnik wraca do Miedzi Legnica.
W rzeszowskim zespole w sezonie 2019/20 rozegrał  12 meczów ligowych. Razem z rzeszowskimi "Pasiakami" świętował sukces awansu do I ligi.

resoviacy.pl

2020.08.28 | Paweł Łakota dołączył do "Pasiaków"

Paweł Łakota dołączył do kadry I-ligowej Resovii. Pochodzący z Pszczyny 19-letni bramkarz jest wychowankiem LKS-u Wisła Wielka. W czasie gry w zespołach junorskich reprezentował również Górnik Zabrze. Od 2015 r. związał się ze stołeczną Legią. W 2018 r. z juniorami warszawskiego klubu doszedł do półfinału Mistrzostw Polski. Ponadto zadebiutował w III-ligowych rezerwach Legii i znalazł się w kadrze "wojskowych" na mecze młodzieżowej Ligi Mistrzów. W sezonie 2018/19 został wypożyczony do Motoru Lublin. Rozegrał w tym zespole 25 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów.
W poprzednim sezonie przebywał na kolejnym wyporzyczeniu z Legii. Tym razem grał w III-ligowej Concordii Elbląg. W klubie tym rozegrał 14 meczów ligowych. Dobra postawą na boisku zdobyłsobie zaufanie kibiców i został wybrany najlepszym zawodnikiem klubu.
Warto dodać, że z Pszczyny pochodzi również były bramkarz Resovii Tomasz Król. Uwielbiany przez kibiców Resovii golkiper, rzeszowskie "Pasiaki" reprezentował w latach 2007-2009.

resoviacy.pl

2020.08.27 | Szymon Hajduk w Hutniku Kraków

Z kadrą Resovii pożegnał się Szymon Hajduk. 21-letni pomocnik zagrał w barwach Resovii w 31 spotkaniach ligowych i w 1 meczu o Puchar Polski. Zdobył dla rzeszowskiego zespołu 2 gole. W sezonie 2019/20 awansował z rzeszowskim klubem do I ligi.
W nadchodzącym sezonie reprezentował będzie barwy II-ligowego Hutnika Kraków.

resoviacy.pl

2020.08.26 | Piłkarki Katarzyny Czyż sięgnęły po puchar

Resovia II Rzeszów - DAP Dębica 5:2 (2:2)
11' Ząbek, 26' Litwin, 53' 59' Mikrut, 77' Dąbrowska - 30' Rogaczewska, 36' Pleban

Resovia II: Niemiec (88' Socha), Ząbek (75' Dubiel), Gołujuch (79' Tarkowska), Mikrut, Schmidt (46' Bury), Dańko, Kwoka, Dąbrowska, Puzio, Marszał, Litwin (69' Wojdyła)
DAP: Gac, Pleban, Szymaszek, G. Pyskaty (70' Ćwik), Bielatowicz
, Gac (63' Placek), Michoń, Mucha, Ozga, M. Pyskaty, Rogaczewska, Sąsiadek

Piłkarki rezerw Resovii, których szkoleniowcem jest Katarzyna Czyż sięgnęły po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.
Dla młodego zespołu Resovii grającego na codzień w czwartoligowych rozgrywkach to pierwszy większy sukces w seniorskiej piłce.
Do przerwy było trochę nerwowo i obydwa zespoły schodziły do szatni przy remisie 2:2. Na listę strzelców w zespole Resovii wpisały się Andrea Ząbek i Wiktoria Litwin.
W drugiej połowie na murawie rzeszowianki dyktowały warunki gry. Miały też w swoich szeregach Wiktorię Mikrut, która dwoma trafieniami przypieczętowała przewagę Resovii na boisku. Szczególnej urody był pierwszy gol piłkarki, która do bramki posłała piłkę z 30 metrów. Wynik meczu ustaliła w 77 minucie Agata Dąbrowska.

resoviacy.pl

2020.08.26 | Porażka w meczu z liderem

Piast Tuczempy - Resovia II SMS Rzeszów 3:1 (1:0)
15' (k), 78'  Kloc, 51' Kogut - 60' (k) Kantor

Piast: Buła, Stopyra (73' Strawa), Demski, Sobol, Pasaj, Buczkowski (86' Krzesiński), Kloc, Wota (58' Czub), Wielgosz, Barszczak, Kogut
Resovia II: Wanat, Kantor, Drozd, Kumorek, Fluda, Bomba (62' Gnap), Kyciński (78' Wiernik), Kojder (81' Krzysztofek), Tolmachov, Grabowski (62' Wódz), Twardowski (46' Mikrut)
Sędzia: Szczur (Krosno), Widzów: 150

Piast Tuczempy nie miał większych problemów z pokonaniem rezerw Resovii. Już w 4 minucie przed szansą na bramkę stanął Kogut, ale zamiast uderzać na bramkę zdecydował się podawać do kolegi z zespołu i rzeszowianie wyszli z opresji.
W 15 minucie meczu po rzucie rożnym rozegranym przez Tomasza Pasaja jeden z obrońców Resovii dotknął piłkę ręką i arbiter przyznał gospodarzom "jedenastkę". Rzut karny na bramkę zamienił Jakub Kloc.
Druga połowa meczu dobrze zaczęła się dla Piasta. Po wrzutce Kloca piłkę do bramki skierował Kacper Kogut.
Rzeszowianie bramkę kontaktową zdobyli w 60 minucie meczu po strzale z rzutu karnego Mateusza Kantora. Wcześniej w polu karnym gospodarzy faulowany był Maciej Grabowski.
W 78 minucie rzeszowska defensywa zaspała przy stałym fragmencie gry. Piłkę dogrywał znany z występów w Resovii Damian Barszczak, a wynik spotkania na 3:1 ustalił Kloc.

resoviacy.pl

2020.08.26 | Msza Św. w intencji CWKS Resovia

W czwartek (27 bm.) o godz. 18 w Kościele pw. Św. Józefa (na rzeszowskim Staromieściu) odbędzie się Msza Święta w intencji CWKS Resovia.
Nabożeństwo, które od lat stało się juź naszą tradycją przed rozpoczęciem każdego sezonu rozgrywek celebrował będzie kapelan Resovii ks. infułat Ireneusz Folcik.
Zapraszamy wszystkich sympatyków rzeszowskiego klubu.

resoviacy.pl

2020.08.23 | Zbyt dużo błędów

Resovia II SMS Rzeszów - Sokół Nisko 1:3 (1:2)
6' Szymkiewicz - 17' M. Tur, 37' Tyczyński, 64' Stypa

Resovia II: Olko, Kantor, Persak, Chuchro (46' Drozd), Usarz, Mikrut (58' Grabowski), Kojder (71' Kyciński), Kałaska, Bomba (78' Kumorek ), Szymkiewicz,   E. Kiełbasa
Sokół: Drzymała, Maciorowski,
Tetlak,  Tabaka (85' Szpyra),  Przepłata , Drelich (58' Wojtak), Stępień (85' Rutyna),  Stypa (88' Szewczyk), Tyczyński (62' Buda), P.Tur (68' Soboń),  M.Tur
Sędzia: Kozner (Krosno), Widzów: mecz bez udzału publiczności

Początek meczu zapowiadał się obiecująco, bo efektowną bramkę już w 6 minucie zdobył Kacper Szymkiewicz. W kolejnych minutach rzeszowianie popełniali jednak już tylko błędy, które przyjezdni skrupulatnie wykorzystali.
Radość "Pasiaków" po zdobytej bramce nie trwała długo. Już 17 minucie nieporozumienie bramkarza Resovii z jednym z defensorów wykorzystał Marcin Tur, który trafił do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Piłka dośrodkowana z lewej strony boiska trafiła w pole bramkowe gospodarzy, gdzie rządzić powinien golkiper "Pasiaków". Niestety bramkarza Resovii uprzedził Tyczyński, który szpicem buta wbił piłkę do siatki.
Druga połowa spotkania była słaba w wykonaniu rzeszowskiego zespołu i więcej z gry mieli piłkarze Rafała Leśniowskiego. W 64 minucie Stypa strzałem po ziemi po raz kolejny zmusił do kapitulacji Olkę.
Rzeszowianie z każdą kolejną minutą tracili wiarę w korzystny dla nich rezultat. W 75 minucie Usarz starał się strzałem z dystansu zaskoczyć Drzymałę, ale niewiele wskórał. Goście spokojnie pilnowali korzystnego wyniku i odnieśli zasłużone zwycięstwo.
 

foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2020.08.22 | Powody do radości

Resovia Rzeszów - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (1:0)
32' Matuszek

Resovia: Niemiec, Niemczycka (30' Wodzińska), Czyż, Florek, Mokrzycka (59' Antos), Kurasz, Matuszek, Michalska (77' Łach), Aleksandra Ząbek , Bednarz, Kaput
Polonia: Mądra, Szafran, Hyża, Ratajczak, Ładniak, Sawicka
, Nogalska, Ciesiółka, Wojtecka , Frończak (34' Szukalska ), Mikołajczak (84' Brzykcy)

Powody do radości ma trener I-ligowych piłkarek Resovii Paweł Szurgociński. Jego zespół w drugiej kolejce ligowych rozgrywek zdobył kolejny komplet punktów i ulokował się w czubie tabeli. Rzeszowianki musiały walczyć nie tylko z rywalkami z  Wielkopolski, ale z tropikalnym upałem, który panował w sobotnie popołudnie.
Początek meczu należał do przyjeznych, które stworzyły sobie kilka sytuacji podbramkowych. Po 30 minutach gry inicjatywę przejeły rzeszowianki i mecz toczył się częściej na połowie gości. W 32 minucie po dośrodkowaniu Karoliny Bednarz z rzutu wolnego piłkę głową do bramki skierowała Karolina Matuszek i rzeszowianki wyszły na prowadzenie.
Po przerwie obydwa zespoły mocno odczuwały trudy spotkania w palącym słońcu i tempo meczu spadło. Żaden z zespołów nie stworzył sobie klarownej okazji do zmiany rezultatu.

resoviacy.pl

2020.08.22 | Dwa gole Szymkiewicza

Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów 0:2 (0:0)
66' 90' Szymkiewicz

Zagłębie: Stępniowski, Ryndak (60' Turzyniecki), Duriska (46' Radkowski) Grudziński, Gojny (60' Polczak), Małecki (60' Szwed), Maia (46' Karbowy), Korzeniecki, Pawłowski (60' Mularczyk) Seedorf (60' Kieca), Nowak (46' Sangowski)
Resovia: Zapytowski (46' Daniel), Geniec, Kubowicz (60' Persak), Zalepa (65' Kałaska), Adamski, Czernysz (46' Feret), Kuczałek (65' Szymkiewicz), Wasiluk (46' Domoń), Hebel (60' Twardowski), Demianiuk (46' Kiełbasa), Brychlik (46' Rogalski)
Sędzia: Kruczyński (Żywiec)

W sparingowym sptokaniu rozegranym w Sosnowcu na Stadionie Ludowym "biało-czerwoni" pokonali miejscowe Zagłębie 2:0. Obydwa gole dla zespołu rzeszowskiej "Malty" zdobył Kacper Szymkiewicz.
17-letni wychowanek Wiernej Małogoszcz to nowa postać w zespole Szymona Grabowskiego, który przyglądał się od kilku kolejek jego grze w rezerwach Resovii.
Rzeszowianie meczem w Sosnowcu zakończyli krótkie zgrupowanie, na którym pracowicie szlifowali formę. Od poniedziałku rzeszowskie "Pasiaki" myślami będą już tylko na meczu inaugurującym rozgrywki. Rywalem rzeszowskiego zespołu będzie Puszcza Niepołomice.

resoviacy.pl

2020.08.20 | Kacper Szymkiewicz w kadrze Resovii

Do zespołu "Pasiaków" dołączył 17-letni Kacper Szymkiewicz. Wychowanek Wiernej Małogoszcz to piłkarz grający na pozycji środkowego pomocnika, który jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. W 2017 roku był powoływany przez trenera Marcina Dornę na zgrupowania selekcyjne kadry Polski U15.
W bieżącym sezonie rozegrał 6 spotkań w czwartoligowych rezerwach Resovii.

resoviacy.pl

2020.08.19 | Sparing w Kolbuszowej

Resovia Rzeszów - Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
29' Zalepa, 52' Feret, 60' (sam.) ?

Resovia: Daniel, Geniec, Kubowicz, Zalepa, Adamski, Kuczałek, Radulj, Hebel, Kiełbasa, Demianiuk, Brychlik oraz zawodnik testowany, Domoń, Persak, Kałaska, Szymkiewicz, Feret, Wasiluk, Czernysz, Dziubiński, Twardowski, Rogalski
Znicz: Jurczak, Bochenek, Baran, Wichtowski, Drobnak, Tabara, Machalski, Pomorski, Grabowski, Kubicki, Zjawiński oraz Wysocki, Jeliński, Rybak, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Proczek, Faliszewski, Landsberg, Falkowski, Zagórski, Szymański

Przebywający na zgrupowaniu w Chotowej piłkarze Resovii rozegrali dzisiaj na stadionie Kolbuszowianki mecz kontrolny z II-ligowym zespołem Znicza Pruszków.
Do przerwy "biało-czerwoni" prowadzili 1:0 po bramce Sebastiana Zalepy. W drugiej połowie meczu w bramce Resovii pojawił się testowany golkier. Gola na 2:0 w 52 minucie zdobył Szymon Feret, a kilka minut później po również po jego akcji jeden z rywali zaliczył samobójcze trafienie.
Rzeszowianie w poddębickiej Chotowej trenują dwa razy dziennie. Zakończeniem krótkiego zgrupowania będzie sobotni sparing w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem.

resoviacy.pl

2020.08.19 | Jakub Kałaska w kadrze Resovii

Do kadry Resovii dołączył 18-letni pomocnik Jakub Kałaska. Wychowanek RKS Ryki jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia.
W obecnym sezonie zagrał w 5 spotkaniach rezerw Resovii na boiskach IV ligi.
W meczu 1/32 Pucharu Polski Resovia - Piast Gliwice znalazł się w kadrze meczowej. Nie udało mu się jednak zadebiutować w tym spotkaniu.

resoviacy.pl

2020.08.15 | Hat-trick Gabrieli Kaput

Pogoń Tczew - Resovia Rzeszów 2:4 (2:2)
35' Sobal, 45' Jędrzejewska - 17' 20' 83' Kaput, 61' Bednarz

Pogoń: Niemaszyk, Rembalska, Dziadzio (69' Ziewiec), Tryka, Jeleń,  Podsiadło (77' Sokół), Górska (60' Osowska), Jędrzejewska (77' Socha), Magulska, Sobal, Tabor
Resovia
: Byczek (85' Niemiec), Mokrzycka, Florek, Czyż, Niemczycka (60' Łach), Bednarz, Paterek (60' Wodzińska), Michalska, Matuszek (65' Mroczka), Kurasz (60' Antos), Kaput

Piłkarki Resovii na inaugurację sezonu ligowego pokonały w odleglym Tczewie miejscową Pogoń 4:2. Podopieczne Pawła Szurgocińskiego świetnie zaczęły mecz i po 20 minutach gry prowadziły 2:0. Wkrótce okazało się jednak, że to spotkania będzie miało kilka przełomowych momentów. W końcowych fragmentach pierwszej połowy miejscowe piłkarki doprowadził do wyrównania i w szatni rzeszowskiego zespołu były powody, aby zrobiło się nerwowo.
Po przerwie jednak rzeszowianki świetnie zareagowały na to, co wydarzyło się wcześniej. Miały w swoim zespole świetnie dysponowaną Gabrielę Kaput. Piłkarka Resovii w 83 minucie zdobyła swojego trzeciego gola w tym meczu. Wcześniej do siatki trafiła Karolina Bednarz i "biało-czerwone" w dobrych nastrojach mogły wyruszyć w drogę powrotną do Rzeszowa.

resoviacy.pl

2020.08.15 | Rezerwy bez punktów w Wiśniowej

Wisłok Wiśniowa - Resovia II SMS Rzeszów 4:1 (2:0)
8' Nowak, 42' 50' Wiktor, 90' Zięba - 78' Bomba

Wisłok: Dziok, Koczela (60' Peret), Zięba, Stanek (75' Kuta), Złamaniec , Krok, Kovtok , Orzech, Wiktor (68' Oliwa), Nowak (90' Szypuła), Złotek
Resovia II: Olko, Chuchro, Drozd, Usarz (65' Bomba), Kojder (80' Wiernik), Grabowski (65' Mikrut), Tolmachov (90' Kapłan), Fluda (65' Ząbkowicz), Szymkiewicz, Kiełbasa, Cholewa (87' Różański)
Sędzia: Pająk (Mielec), Widzów: 50

Wynik spotkania otworzył w 8 minucie Adrian Nowak Piłkarz Wisłoka precyzyjnym strzałem po raz pierwszy zmusił do kapitulacji bramkarza Resovii. Przed przerwą przewagę gospodarzy kolejnym trafieniem udokumentował znany z występów w Resovii snajper - Mariusz Wiktor. Ten piłkarz jeszcze na początku drugiej połowy dopisał kolejne trafienie i gospodarze spokojnie mogli dyktować warunki tego spotkania.
Na przeszkodzie chciał stanąć gospodarzom Kacper Bomba. Młody piłkarz Resovii w 78 minucie ratował honot zespołu i lobem zdobył bramkę na 3:1.
Druga połowa w wykonaniu "Pasiaków" była odrobinę lepsza. Rzeszowiaie dzielnie walczyli w pojedynkach o piłkę, ale i tak nie ustrzegli się kolejnego błędu. W 90 minucie stracili kolejnego gola, a na listę strzelców wpisał się tym razem Jakub Zięba.

resoviacy.pl

2020.08.15 | Lekcja futbolu

Resovia Rzeszów - Piast Gliwice 0:4 (0:2)
8' (k) Parzyszek, 45' (k) Steczyk, 88' 90' Pyrka

Resovia: Zapytowski, Geniec, Kubowicz, Domoń, Adamski, Feret (46' Czernysz) Dziubiński (46' Radulj), Kuczałek, Hebel, Demianiuk, (68' Wasiluk), Brychlik (77' Twardowski)
Piast: Plach, Konczowski, Czrwiński, Huk, Kireskov, Steczyk (77' Pyrka), Sokołowski (77' Jodłowiec), Hyjek, Vida (61' Milewski), Badia (77' Lipski), Parzyszek (70' Żyro)
Sędzia: Złotek (Stalowa Wola), Widzów: 712

Lekcję futbolu rzeszowskim "Pasiakom" dali piłkarze Piasta Gliwice, którzy od kilku sezonów są ekstraklasowym potentatem. "Biało-czerwoni" robili co mogli, ale dwa rzuty karne przyznane ekipie Waldemara Fornalika ułożyły ten mecz już w pierwszej połowie.
To był mecz debiutów, bo obydwa zespoły ostatnio dokonały sporych przetasowań w kadrach. W meczu 1/32 Fortun Pucharu Polski trener Resovii Szymon Grabowski postawił na sprowadzoną z Elbląga trójkę graczy: Michał Kuczałek, Cezary Demianiuk i Przemysław Brychlik. W obozie byłego Mistrza Polski zadebiutiwali Dominik Steczyk i Javier Ajenjo Hyjek. Ten pierwszy przed przerwą napsuł sporo krwi rzeszowskiej defnesywie. To po jego szarżach w polu karnym arbiter dopatrzył się przewinień Radosława Adamskiego (8 minuta) i Konrada Domonia (45 minuta).
Marcel Zapytowski ostatnio po serii jedenastek został bohaterem miasta nad Wisłokiem. Tym razem dwukrotnie musiał skapitulować, bo zarówna strzał z jedenastu metrów Piotra Parzyszka, jak i Dominika Steczyka były perfekcyjne.
Resovia do przerwy wcale nie była na straconej pozycji. Rzeszowianie nie grali źle, ale górą tego dnia było doświadczenie rywali. Mecz mógł inaczej się potoczyć, gdyby Szymon Feret nie zmarnował idealnej okazji do pokonania Placha. W 12 minucie po centrze Adamskiego, słowacki bramkarz odbił piłkę przed siebie, a tam z 3 metrów Feret uderzył prosto w golikpera. Wiadomo było, że lepszej okazji gospodarze tego dnia mieć nie będą!
W 40 minucie soczystym strzałem z narożnika pola karnego próbował Placha zaskoczyć Maksymilian Hebel. Piłka szybowała pod poprzeczkę, ale Słowak pokazał, że zna swój fach.
W drugiej połowie rzeszowianie starali się odwrócić losy tego spotkania. Wcale nie byli tłem w obliczu wyżej notowanego rywala. Przyznać jednak trzeba że podopieczni Fornalika mądrze i uważnie bronili dostępu do swojej bramki i środkowi obrońcy (Jakub Czerwiński, Tomas Huk) dbali o to, aby ich kolega z bramki nie miał zbyt wiele pracy.
"Biało-czerwoni" swojej szansy szukali po strzałach z okolic linii pola karnego. Strzelał Hebel, a później Radulj, ale brakowało precyzji.
W 66 minucie zawrzao na trybunie rzeszowskiego stadionu bo piłka po strzale Radulja, trafiła w rękę stojącego w polu karnym Tomasa Huka. Arbiter Mariusz Złotek uznał jednak, że przewinienia nie było, a wątpliwości nie miał, bo nie skorzystał również z systemu VAR, który na stadionie Resovii wykorzystano tego dnia po raz pierwszy w historii.
W ostatnim kwadransie spotkania rolę napastnika przejął środkowy obrońca Resovii Dawid Kubowicz. "Biało-czerwoni" zaryzykowali mocno i okazało się, że Piast potrafi bardzo szybko reagować na wydarzenia na boisku. Rozluźniona defensywa Resovii w ostatnich fragmentach meczu miała sporo pracy. Dobrze w bramce radził sobie Marcel Zapytowski, który brawa otrzymał od publiczności po wygraniu pojedynku sam na sam z Hyjkiem.
W 77 minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Pyrka. Wkrótce okazać się miało, że 17-letni rezerwowy Piasta będzie katem Resovii. W 88 minucie ograł Hebla, przedarł się prawą stroną w pole karne Resovii i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Resovii.
Dwie minuty później ponownym rajdem wdarł się pole karne gospodarzy, tym razem ograł Wasiluka i strzałem z 15 metrów lewą nogą ustalił wynik spotkania na 0:4.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia Piast
 bramki 0 4
 strzały celne 2 6
 strzały niecelne 5 3
 rzuty rożne 1 3
 na spalonym 0 0
 rzuty karne 0 2
 rzuty wolne 11 13
 żółte kartki 0 0
 czerwone kartki 0 0

 

Przemysław Brychlik (napastnik)

 czas gry 77
 bramki 0
 kontakty z piłką 6
 strzały celne 0
 strzały niecelne 1
 dośrodkowania 0
 podania celne 2
 podania niecelne 0
 faulował 0
 faulowany 1
 odbiory piłki 0
 straty piłki 2

 

resoviacy.plfoto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2020.08.15 | Bartłomiej Kiełbasa piłkarzem Resovii

Kolejnym piłkarzem, który zasilił kadrę Resovii jest 18-letni Bartłomiej Kiełbasa. Piłkarz grajcy na prawej pomocy związał się z rzeszowskim klubem trzyletnią umową.
Nowy nabytek rzeszowskich "Pasiaków" jest wychowankiem LKS-u Izdebki, który od 2017 roku reprezentował barwy Stali Mielec.
W sezonie 2019/20 zadebiutował w I-ligowym zespole Stali. Rozegrał jednak w pierwszym zespole seniorów Stali Mielec tylko 2 mecze ligowe.

resoviacy.pl

2020.08.14 | Jarosław Czernysz Piłkarzem Resovii

Kolejnym piłkarzem, który dołączył do zespołu rzeszowskich I-ligowców jest 23-letni napastnik Dawid Rogalski. Pochodzący ze Szczytna piłkarz w wieku 5 lat wyjechał z rodziną do Wielkiej Brytanii. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał w angielskich klubach półamatorskich: White Wings FC, Greenford Celtic FC, Wealdstone FC, Spartans Youth FC, Maidenhead United FC oraz PFC Victoria London.
Do Polski wrócił w 2017 roku i wówczas podpisał umowę z I-ligowym GKS Tychy. W klubie tym jednak nie zadomowił się na długo. Zagrał tylko w jednym meczu Pucharu Polski. Kolejny etap jego kariery to wypożyczenie do II-ligowego Gryfu Wejherowo, a w ostatnim sezonie reprezentowanie GKS-u Katowice. Od czasu powrotu do Polski rozegrał 62 mecze, w których zdobył 21 goli. Ma na swoim koncie również dwa gole strzelone rzeszowskim "Pasiakom".

resoviacy.pl

2020.08.13 | Jarosław Czernysz Piłkarzem Resovii

Do zespołu I-ligowej Resovii dołączył Jarosław Czernysz. 20-letni wychowanek JKS-u Jarosław przeszedł do rzeszowskich "Pasiaków" na zasadzie transferu definitywnego.
W rundzie rewanżowej sezonu 2019/20 grał w I-ligowej Odrze Opole (13 meczów/2 gole). Wcześniej  był zawodnikiem Polonii Bytom. Poza macierzystym JKS-em Jarosław ma również w swoim dorobku występy w juniorach Stali Rzeszów i IV-ligowym Piaście Tuczempy.

resoviacy.pl

2020.08.13 | Cezary Demianiuk piłkarzem Resovii

Kolejnym nowym piłkarzem Resovii jest Cezary Demianiuk. 27-letni piłkarz grający na pozycji napastnika jest wychowankiem Pogoni Siedlce. W sezonie 2013/14 ze swoim macierzystym klubem awansował do I ligi.
W swojej bogatej karierze piłkarskiej reprezentował również Orlęta Łuków, Naprzód Skórzec, Piast Gliwice, GKS Bełchatów, Orlęta Radzyń Podlaski, ŁKS 1926 Łomżę i ostatnio Olimpię Elbląg. W zespole z Elbląga w sezonie 2019/20 rozegrał 29 meczów, w których zdobył 4 gole. Jest trzecim piłkarzem Olimpii Elbląg, który w nadchodzącym sezonie zagra w barwach Resovii.

resoviacy.pl

2020.08.13 | Przemysław Brychlik piłkarzem Resovii

Przemysław Brychlik dołączył do kadry I-ligowego zespołu Resovii przed sezonem 2020/21.
31-letni piłkarz grający na pozycji napastnika jest kolejnym byłym zawodnikiem Olimpii Elbląg, który w zbliżającym się sezonie zagra w rzeszowskim klubie. Urodzony w Żorach piłkarz jest wychowankiem Górniczego Klubu Sportowego Krupiński Suszec. Karierę piłkarską kontynuował w klubach niższych lig: Iskra Pszczyna, BKS Bielsko-Biała. Przełomowy w jego karierze był sezon 2016/17. Wówczas zadebiutował w II-ligowym zespole Odry Opole. W kolejnych latach reprezentował na boiskach II ligi ROW 1964 Rybnik oraz Olimpię Elbląg. W sezonie 2019/20 rozegrał w barwach Olimpii 28 spotkań, w których zdobył 5 goli.

resoviacy.pl

 

ARCHIWUM:

 

77  78  79  80  81

71  72  73  74  75  76

65  66  67  68  69  70

59  60  61  62  63  64

53  54  55  56  57  58

47  48  49  50  51  52

41  42  43  44  45  46

35  36  37  38  39  40

29  30  31  32  33  34

23  24  25  26  27  28

17  18  19  20  21  22

11  12  13  14  15  16

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

-------------------------

2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
2005/06
2004/05
2003/04
2002/03
2001/02
2000/01
1999/00
1998/99
1997/98
1996/97
1995/96
1994/95
1993/94
1992/93
1991/92
1990/91
1989/90
1988/89
1987/88
1986/87
1985/86
1984/85
1983/84
1982/83
1981/82
1980/81
1979/80
1978/79
1977/78
1976/77
1975/76
1974/75
1973/74
1972/73
1971/72
1970/71
1969/70
1968/69
1967/68
1966/67
1965/66
1964/65
1963/64
1962/63
1961/62
1960/61
1960
1959
1958
1957
1956
1955
-------------------------
1905-1939

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006-2017 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by