księga gości
forum

2018.02.17 | Resovia wkracza na właściwe tory

Resovia Rzeszów - KS Wiązownica 5:0 (2:0)
36' Pyrdek, 44' Buczek, 55' Twardowski, 65' Kmiotek, 68' Hass

Resovia: Pietryka (46' Gnatek), Kantor (46' Cach), D. Pawlak (46' Domoń), Makowski, Drobot (46' Kmiotek), Bieniasz (46' Obłoza), Kaliniec (65' Hass), Frankiewicz (46' Socha), Pyrdek (46' Adamski), Buczek (46' Feret), Hass (46' Twardowski)
Wiązownica:
Michałowicz, Dziedzic, Halejcio, Sokolenko (46' Gwóźdź), Bartnik, Daniel, Lorenc, Rop (46' Fedor), Soczek, Michalik (46' S. Pawlak), Antonik (46' Wójcik)
Widzów:
40

Początek spotkania nie układał się po myśli rzeszowskiego zespołu, bo resoviacy długo nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali. Tymczasem na murawie brylował Kacper Rop. Były piłkarz "Pasiaków" jest bez wątpienia liderem w zespole IV-ligowej Wiązownicy. Do pomocy miał kilku kolegów, którzy podobnie jak on znają boczne boisko rzeszowskiego stadionu jak własną kieszeń. Mowa tu o byłych piłkarzach Resovii: Michaliku, Gwoździu, Danielu, Lorencu i Antoniku. Ten ostatni w 19 minucie miał świetną okazję do wpisania się na listę strzelców, ale po minięciu Marcina Pietryki wycelował piłkę w słupek.
"Biało-czerwoni" zabrali się do pracy po 30 minutach gry. Na właściwe tory wprowadził rzeszowską lokomotywę Przemysław Pyrdek, który niesygnalizowanym strzałem w 36 minucie zaskoczył Michałowicza. Kilka minut później Bartłomiej Buczek po rzucie rożnym strzałem głową podwyższył wynik spotkania na 2:0.
Po przerwie przez pole karne przyjezdnych przetoczyła się prawdziwa nawałnica rzeszowskiej ofensywy. Resoviacy trzykrotnie zmusili do Michałowicza do wyjmowania piłki z siatki, a mogli postarać się o podwojenie rezultatu.
W 52 minucie bliski szczęścia był Bartłomiej Makowski. Środkowy obrońca "Pasiaków" uderzył głową piłkę jak należy, ale bramkarz gości instynktownie załapał futbolówkę na linii bramkowej. Trzy minuty później Dawid Obłoza uruchomił Adamskiego, a ten posłał mocną piłkę w pole karne rywali. Z prezentu skorzystał Karol Twardowski, który jak rasowy napastnik zamknął akcję i klatką piersiową w niezwykłym stylu wbił futbolówkę do siatki.
W 65 minucie Mirosław Kmiotek uderzył z dystansu i piłka po koźle wpadła idealnie koło słupka. "Pasiakom" było ciągle mało i w końcówce podkręcili tempo meczu. W kolejnych minutach na bramkę Michałowicza strzelali: Socha, Twardowski, Feret, Cach, Adamski, Kmiotek i Hass. Ten ostatni w 68 minucie uderzył z dystansu i piłka po raz piąty zatrzepotała w siatce.

resoviacy.pl

2018.02.10 | W grodzie Kraka rządził Maka

Garbarnia Kraków - Resovia Rzeszów 1:1 (1:1)
43' (sam.) Makowski - 45' Makowski

Garbarnia: Cabaj, Furtak, Kalemba, Garzeł, Górecki, Krykun, Masiuda, Pietras, Wójcik, Serafin, Siedlarz oraz Kozioł, Piszczek, Moskal, zawodnik testowany, Pawłowicz, Liput, Wojcieszyński, Kołton, Ogar
Resovia:
Pietryka (46' Gnatek), Kmiotek, Domoń (46' Pawlak), Makowski, Drobot (46' Cach), Ogrodnik (60' Feret), Kaliniec (60' Chambon), Kwiek, Pyrdek (46' Bieniasz), Buczek (60' Twardowski), Hass (46' Frankiewicz)

W sparingu rozegranym w Krakowie resoviacy zremisowali z II-ligową Garbarnią 1:1. Główną postacią meczu był strzelec dwóch bramek Bartłomiej Makowski.
28-letni środkowy obrońca "Pasiaków" w 43 minucie meczu niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej bramki, a dwie minuty później zrehabilitował się doprowadzając do wyrównania.
Gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale Marcin Pietryka nie dał się zaskoczyć i przy strzałach Ogara, Serafina i Siedlarza ratował sytuację.
Resoviacy w końcówce meczu mogli utrzeć nosa wyżej notowanemu rywalowi. W tej sytuacji doświadczenia zabrakło Karolowi Twardowskiemu. 17-letni napastnik Resovii miał świetną okazję, aby wpisać sięna listę strzelców, ale z kilku metrów strzelił prosto w ręce bramkarza "Garbarzy".

2018.02.07 | Ambitna gra "Pasiaków"

Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 3:2 (0:1)
63' Kaliniec, 81' Bieniasz, 87' Chambon - 31' Szczoczarz, 62' (k) Bogacz

Resovia: Pietryka (46' Gnatek), Kantor (46' Cach), Pawlak (46' Feret), Makowski (46' Hass), Socha (46' Bieniasz), Drobot (46' Kmiotek), Domoń, Frankiewicz (46' Kaliniec), Buczek (46' Kwiek), Pyrdek (46' Adamski), Chambon
Izolator: Lewandowski (46' Ziobro), Gajdek (46' J. Wilk), Dąbek (46' Lusiusz), Bogacz, Wilk (46' Szkolnik), Worosz (46' Matuła), Cupryś, Kachniarz (46' Dobrzański), Szczoczarz (46' Zieliński), Domin (46' Rębisz), Szymański (46' Ziarnik)
Widzów: 40

Resoviacy mogą odetchnąć z ulgą, bo długo musieli czekać na pierwsze w tym roku zwycięstwo. Już w pierwszej połowie meczu mieli świetną okazję, aby wyjść na prowadzenie, ale Bartłomiej Buczek wycelował z rzutu karnego (drugi raz w tym roku!) w słupek.
Goście w pierwszej połowie spotkania prowadzili z trzecioligowcami równorzędną grę i w 30 minucie Szczoczarz po dobitce z 6 metrów pokonał Marcina Pietrykę. Poirytowani takim obrotem sprawy rzeszowianie w końcowych fragmentach pierwszej połowy zaatakowali odważniej i bramkarz gości musiał kilka razy mocno się napracować. Strzałami z dystansu próbowali go zaskoczyć Pyrdek i Buczek, a z dośrodkowania Sochy wyszedł efektowny strzał pod poprzeczkę.
Po przerwie na murawie pojawili się zmiennicy i gra Resovii jeszcze nabrała rumieńców. W 62 minucie stracili jednak kolejną dosyć niespodziewaną bramkę. Tym razem Michał Bogacz pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Piotra Gnatka i zapowiadało się na to, że Izolator wygra ten mecz.
Resovia nie powiedziała jednak ostatniego słowa i w 63 minucie Szymon Kaliniec, po akcji Davida Kwieka, zdobył bramkę kontaktową. Po tym golu resoviacy złapali wiatr w żagle i już kilkadziesiąt sekund później aktywny "Kali" ponownie uderzał na bramkę. Tym razem posłał piłkę w słupek.
W 80 minucie Paweł Hass wyłożył futbolówkę Dawidowi Bieniaszowi, a skrzydłowy "Pasiaków" precyzyjnym trafieniem koło słupka doprowadził do wyrównania.
Do końca meczu pozostało trzy minuty, a rzeszowianie postanowili powalczyć o pełną pulę i po chwili cieszyli się z trzeciej bramki.
Do szybującej w polu karnym piłki dopadli jednocześnie Dawid Bieniasz i przymierzany do gry w Resovii  testowany napastnik. Ten drugi skierował piłkę do siatki dając "Pasiakom" zwycięstwo, ale w zderzeniu mocno poturbował kolegę z zespołu.